Տիգրան Սարգսյան. «Կամ-կամ սկզբունքը Հայաստանի համար անընդունելի է»
ՀՀ վարչապետ, ՀՀԿ փոխնախագահ Տիգրան Սարգսյանը Բելգիայի թագավորության մայրաքաղաք Բրյուսելում Է, որտեղ մասնակցելու է Եվրոպական ժողովրդական կուսակցության (ԵԺԿ) գագաթնաժողովին։ Այս մասին տեղեկանում ենք Կառավարության մամուլի ծառայությունից:
«Հայաստանի եվրոպացի բարեկամներ» ՀԿ գրասենյակում այսօր Տիգրան Սարգսյանը հանդիպում է ունեցել Եվրոպական խորհրդարանի մի շարք պատգամավորների, Եվրոպական հանձնաժողովի Արտաքին գործերի գրասենյակի, եվրոպական այլ կառույցների և միջազգային հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչների հետ։
ՀՀ վարչապետը պատասխանել է ներկաներին հետաքրքրող հարցերին։ Հայաստանի Հանրապետություն- Եվրամիություն հարաբերությունների զարգացման հեռանկարի համատեքստում ՀՀ վարչապետը ևս մեկ անգամ վերահաստատել է ՀՀ իշխանությունների քաղաքական դիրքորոշումը, ըստ որի ՀՀ-ն իր արտաքին հարաբերությունների դոկտրինում ամրագրել է հարաբերությունների հավասարակշռված բարելավում բոլոր գործընկերների հետ՝ ոչ ի հաշիվ մեկը մյուսի։
Տիգրան Սարգսյանն իր խոսքում նշել է որ, «կամ-կամ-ի սկզբունքը Հայաստանի համար անընդունելի է, և առավել ընդունելի մոտեցումն է՝ հարաբերությունները կառուցել փոխլրացման սկզբունքով»։

Тигран Саркисян: Принцип «или-или» неприемлем для Армении
Премьер-министр Армении, заместитель председателя Республиканской партии Армении Тигран Саркисян находится с визитом в столице Бельгии Брюсселе, где примет участие в саммите Европейской народной партии (ЕНП). Об этом сообщает пресс-служба правительства Армении.
В офисе общественной организации «Европейские друзья Армении» Тигран Саркисян сегодня провел сегодня встречу с рядом депутатов Европейского парламента, представителями директората Европейской комиссии по вопросам внешних отношений, а также других европейских структур и международных общественных организаций. Об этом сообщает пресс-служба правительства.
Премьер-министр ответил на вопросы присутствующих. В контексте перспективы развития отношений между Арменией и ЕС Тигран Саркисян в очередной раз подтвердил политическую позицию властей Армении, согласно которой в доктрине внешних отношений закреплено сбалансированное улучшение отношений со всеми партнерами не за счет друг друга.
Тигран Саркисян отметил, что «принцип „или-или” является неприемлемым для Армении». Для нашей республики более приемлемым является построение отношений по принципу взаимодополнения», - сказал он.
Отметим, что премьер-министр Армении, вице-председатель Республиканской партии примет участие в саммите ЕНП во второй половине дня.