Հրդեհ՝ Վանաձորում. Կան տուժածներ
Մարտի 21-ին, ժամը 02.31-ին ահազանգ է ստացվել, որ հրդեհ է բռնկվել Լոռու մարզի Վանաձոր քաղաքի Սունդուկյան փողոցի թիվ 37 տանը, կան տուժածներ. անհրաժեշտ է օգնություն: Դեպքի վայր է մեկնել մեկ մարտական հաշվարկ: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ԱԻՆ լրատվական բաժնից:
Հրդեհը մարվել է տեղի ուժերով: Թիվ 37 տանը այրվել է հյուրասենյակի բազմոցը և գորգը: Հրդեհի հետևանքով տարբեր աստիճանի այրվածքներով Վանաձորի բժշկական կենտրոն են հոսպիտալացվել նույն տան բնակիչներ Մ. (ծնվ. 1997թ.) Ա. (ծնվ. 1993թ.) և Ն. (ծնվ. 1976թ) Բարսեղյանները:
Մ. և Ա. Բարսեղյանները ստացել են 2-րդ կարգի այրվածքներ և ստանալով համապատասխան բուժօգնություն դուրս են գրվել բժշկական կենտրոնից, իսկ Ն.Բ.-ը ստացել է 3-րդ կարգի այրվածք՝ վերջինիս տեղափոխվել է Երևանի Այրվածքաբանության ինստիտուտ, որտեղ տուժածի առողջական վիճակը գնահատել են միջին ծանրության:

Three suffer burns in Vandazor fire
An alarm call was received at 2:31 am on March 21 about a fire in a house in the city of Vanadzor, Lori province. A rescue crew was sent to the scene, according to Armenian Ministry of Emergency Situations.
The fire was extinguished prior to arrival of rescuer-firefighters. Furniture and a carpet in the living room were damaged. Three people were hospitalized to the Vanadzor medical center with burns.
Two of them suffered second-degree burns and were released from the hospital after treatment. The third person, aged 38, was transported to Yerevan Burn Center with third-degree burns. The patient’s condition is of medium gravity.