Ր. Հովհաննիսյան. Հարկավոր է 4 ոչ իշխանական ուժերի առաջնորդների հանդիպում
Այն քաղաքական ուժերը, որոնք 2013 թվականի նախագահական ընտրությունների արդյունքները կեղծ են համարում, պետք է խոստովանեն երկրում իշխանափոխության անխուսափելիությունը: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց «Ժառանգություն» կուսակցության առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը՝ ընդգծելով, որ «Ժառանգությունը» կառավարությանն անվստահություն հայտնելու նախաձեռնությանը դեմ չէ, սակայն պահանջում է իշխանափոխություն՝ սկսած Սերժ Սարգսյանից.
«Վարչապետ փոխելով՝ երկրի վիճակը չի փոխվելու, սակայն խորհրդարանական գործունեության արվեստը փոխզիջումն է: Հիմա հիմնական խոսքը պետք է գնա իմպիչմենտի մասին: Միաժամանակ դա չի նշանակում, որ մենք դուրս ենք գալիս ձևաչափից: Չեմ բացառում, որ վարչապետի հրաժարականը փուլային տարբերակ է»,- ասաց Րաֆֆի Հովհաննիսյանը:
Միաժամանակ «Ժառանգության» առաջնորդն ընդգծեց, որ դեռևս տեղի չի ունեցել 4 ոչ իշխանական ուժերի առաջնորդների հանդիպում.
«Մինչև հիմա առաջնորդների հանդիպում չի եղել: Այդ հանդիպումը, կարծում եմ, հարկավոր է, որպեսզի հաղթահարվեն որոշ տարաձայնություններ և, վերջապես, ասվի՝ համագործակցության ձևաչափը դուրս է եկել խորհրդարանի սահմաններից»,- ասաց Րաֆֆի Հովհաննիսյանը:

Ованнисян: Необходима встреча лидеров четырех некоалиционных сил
«Те политические силы, которые считают результаты президентских выборов 2013 года сфальсифицированными, должны признать неизбежность смены власти в стране», - заявил лидер оппозиционной партии «Наследие» Раффи Ованнисян.
По его словам, «Наследие» не против выражения вотума недоверия правительству, однако требует полной смены власти в стране, «начиная с Сержа Саргсяна».
«Ситуация в стране не изменится со сменой премьер-министра. Речь должна идти об импичменте. Но это не означает, что мы покидаем формат сотрудничества между некоалиционными силами. Не исключаю также, что отставка премьера – поэтапный вариант», - сказал Р.Ованнисян.
«До сих пор не состоялась встреча лидеров. Эта встреча необходима, чтобы преодолеть некоторые разногласия и, наконец, сказать, что формат сотрудничества вышел за пределы парламента», - заявил он.