Ա. Մինասյան. «Պարտադիր» բաղադրիչը պետք է օր առաջ հեռացվի մեր երկրից
Այս պայքարով մենք կարող ենք ստեղծել նախադեպ, երբ ժողովուրդն իր պահանջը կարողանում է վերածել հաղթանակի: Այս մասին այսօր Ազատության հրապարակում «Դեմ եմ»-ի հավաքի ժամանակ իր ելույթում հայտարարեց ՀՅԴ-ական պատգամավոր Արծվիկ Մինասյանը.
«Մենք ամեն ինչ պետք է անենք, որ մեր երկրում հաստատվի մի կարևոր փաստ` ցանկացած իշխանություն պիտի առաջնորդվի իր ժողովրդի կամքով: Երկիրը մեր բոլորինն է ու մենք համախմբվել ենք այս կարևոր գաղափարը տեղ հասցնելու: Ես մի բան գիտեմ` եթե մենք մեր միասնությունը պահպանենք ու խժդժություններից հեռու մնանք` մենք կունանանք հաղթանակ: Եթե մեկ բռունցք լինենք` կկարողանանք հաղթել ցանկացած դժվարություն և ՍԴ-ի միջոցով մեր երկրում կհաստատենք ժողովրդի իշխանություն»,- ասաց Արծվիկ Մինասյանը:
ՀՅԴ-ական պատգամավորը նշեց, որ այսօր շատերը փորձում են կոտրել շարժման թափը` պնդելով քաղաքական ու քաղաքացիական ուժերի համատեղ պայքարն անհնար է.
«Բայց մենք խժդժություններից հեռու ենք մնալու` այս բազմահազարանոց հանրահավաքն էլ ապացույց: Հայ մարդը կկարողանա իրակացնել իր իրավունքն իր երկրում: Սա սկիզբն է մեր հաղթանակների և պարտադիր բաղադրիչը պետք է օր առաջ հեռացվի մեր երկրից»,- ասաց Արծվիկ Մինասյանը:

Artsvik Minasian: Any authority should be guided by people’s will
“We can set a precedent thanks to this struggle when the people manage to turn their demand into a victory,” ARFD parliamentary faction deputy Artsvik Minasian stated today at the rally against the new compulsory accumulative pension system.
“We should do everything so that those in Armenia could realize at last that any authority should be guided by the will of its people. If we manage to keep our solidarity, we will succeed,” he noted.
In his words, many are trying to break the struggle of “I am against” movement, declaring that a joint struggle of political and civil forces is impossible.
“But this rally attended by thousands of citizens proves the opposite. It is the beginning of our victories,” Artsvik Minasian said.