Քառյակն ընդունեց Հովիկ Աբրահամյանի առաջարկը
Ինչպես ավելի վաղ հայտնել էինք` այսօր խորհրդարանում շարունակվեց ԱԺ չորս ոչ իշխանական խմբակցությունների կողմից առաջարկված ժամանակավոր հանձնաժողով ստեղծելու նախագծի քննարկումը:
Նախագծի հիմնական զեկուցող «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Ռուբիկ Հակոբյանը հայտարարեց, որ 4 ուժերը քննարկել են ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի՝ լսումներ անցկացնելու վերաբերյալ առաջարկությունը և համաձայն են։
«Իսկապես, դուք էլ համաձայն եք, որ կան խնդիրներ, հասարակական պահանջով է հարցը ներկայացված, պայամանավորվենք՝ քվեարկությունը հետաձգում ենք, վաղը չի լինի և խնդրում ենք տեղափոխել ապրիլի 28-ին, իսկ մինչ այդ միասին, համապատասխան օրակարագ ձևավորելով, կազմակերպենք լսումներ և հուսանք, որ դրանք կտան դրական արդյունքներ»,- մասնավորապես ասաց Ռ. Հակոբյանը:
ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը համաձայնեց՝ հայտարարելով, որ քվեարկությունը կկազմակերպվի լսումներից հետո՝ հաջորդ քառօրյային, որը կլինի ապրիլի 28-ին:
Նշենք, որ քննարկվում է ոչ իշխանական ուժերի նախաձեռնած ՀՀ ֆիզիկական և իրավաբանական անձնաց նկատմաբ 2012-13 թվականների ընթացքում արագաչափերի և տեսանկարահանող սարքերի կիրառման, վճարովի ավտոկայանատեղերի կազմակերպման, Երևանի ուղևորափոխադրումների ուղեվարձի հնարավոր թանկացման, չշահագործվող ավտոմեքենաների պարտադիր ապահովագրության տուգանքների գործադրման ազդեցությունն ուսումանսիրող ԱԺ ժամանակավոր հանձնաժողով ստղծելու նախագիծը:

The Armenian parliament today continued discussions on the four non-coalition factions’ proposal to set up an interim parliamentary commission to examine the ‘hidden increase in the tax burden on citizens’.
The main speaker, head of Heritage faction Ruben Hakobian said the political forces discussed and agreed with the National Assembly speaker Hovik Abrahamian’s proposal to submit all the issues to the appropriate bodies for discussion and hold parliamentary hearings.
“You must admit that there are problems and the issue was raised on the public’s demand. The vote has been postponed until March 28. Prior to that, we will set up an agenda and organize hearings. Let’s hope that they will produce positive results,” Hakobian said.
The speaker Hovik Abrahamian announced that a vote on the issue will be held following hearings, during the next four-day session of the parliament.
We would remind you that the four non-coalition factions of the parliament – ARF-Dashnaktsutyun, Armenian National Congress (HAK), Prosperous Armenia party (BHK) and Heritage factions – propose forming an interim commission to examine the legality of the introduction by the government and Yerevan municipality of extra duties on the population and business entities, as well as the ‘reasonableness’ and consequences of the hidden increase in the tax burden on citizens through installation of speed measuring devices and cameras, increasing transport fares, etc.”