Սահմանին զինվոր է զոհվել
Այսօր՝ ժամը 13:10-ի սահմանում, ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասի մարտական հենակետում մարտական առաջադրանք կատարելու ժամանակ մահացու հրազենային գնդակային վիրավորում է ստացել զինծառայող, 1995թ. ծնված Արայիկ Ռոմիկի Բաբայանը:
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է ծանր կորստյան վիշտը և իր զորակցությունը հայտնում Ա. Բաբայանի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:
Aysor.am-ի տեղեկություններով՝ դեպքը տեղի է ունեցել Մարտունու ուղղությամբ: Զինվորը զոհվել է դիպուկահարի կրակոցից: Նա Արցախի հերոս, գեներեալ-լեյտենանտ Սամվել Բաբայանի ազգականն է:

От огнестрельного ранения погиб армянский военнослужащий
Сегодня, 27 марта, в 13:10, на боевой позиции в одной из воинских частей, дислоцированных в восточном направлении линии соприкосновения ВС НКР и Азербайджана, при выполнении боевого задания от огнестрельного ранения погиб военнослужащий Араик Ромикович Бабаян, 1995 года рождения. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
Министерство обороны НКР разделяет скорбь тяжелой утраты и выражает свои соболезнования членам семьи, родным и сослуживцам Араика Бабаяна.
С целью выяснения подробностей инцидента ведется следствие.
По сведениям Aysor.am, инцидент произошел в направлении Мартуни. Армянский военнослужащий погиб от пули снайпера. Он родственник героя Арцаха, генерал-лейтенанта Самвела Бабаяна.