50 հազար եվրո` քեսաբահայության օժանդակության համար
Սիրիահայության աջակցության շրջանակներում «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի Ֆրանսիայի տեղական մարմինը Մեծի Տանն Կիլիկիո առաջնորդարանի միջոցով 50 000 եվրո է ուղղել Սիրիայի Քեսաբի հայության հրատապ խնդիրների լուծմանը: Այս մասին տեղեկացնում են «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի լրատվական ծառայությունից:
ԱԺ Հանրապետական խմբակցության պատգամավորներ Նաիրա Կարապետյանը, Սամվել Ֆարմանյանը, Լևոն Մարտիրոսյանը և Արման Սահակյանը, անկախ պատգամավոր Էդմոն Մարուքյանը, «Ժառանգություն» խմբակցությունից Թևան Պողոսյանը Քեսաբում տեղի ունեցած դեպքերից հետո մեկնել են Սիրիա:
Հայ պատգամավորների հետ հանդիպմանը Սիրիայի ժողովրդական ժողովի նախագահ պարոն Ջիհադ ալ Լահամին հաստատել է տեղեկություններն այն մասին, որ Սիրիա ներթափանցած վարձկան զինյալների շարքերում կան նաև ադրբեջանցի վարձկաններ

Всеармянский фонд «Айастан» передал армянам Кесаба 50 000 евро
В рамках содействия сирийским армянам местный орган Франции Всеармянского фонда «Айастан» передал через епархию Великого дома Киликийского армянам Кесаба 50 000 евро для решения неотложных проблем. Об этом сообщает пресс-служба Всеармянского фонда «Айастан».
Напомним, утром 21 марта с трех приграничных точек Турции произошло нападение на армянонаселенный пункт Сирии – Кесаб. Часть населения ушла в горы, чтобы избежать опасности, другая часть была временно эвакуирована в Латакию.
Депутаты парламента Армении отбыли в Сирию в связи с событиями в армянонаселенном Касабе. В состав делегации входят депутаты от фракции Республиканской партии Армении Наира Карапетян, Самвел Фарманян, Левон Мартиросян, и Арман Саакян, независимый депутат Эдмон Марукян, депутат от фракции партии «Наследие» Теван Погосян.
Председатель Народного Собрания Сирии господин Джихад аль Лахами подтвердил во время встречи с депутатами парламента Армении сведения о том, что в рядах проникших в Сирию вооруженных групп есть азербайджанские наемники.