ԵՊՀ-ն 1 մլն դրամ է փոխանցել քեսաբահայերին
ԵՊՀ-ն 1 մլն դրամ է փոխանցել «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի բացած հատուկ հաշվեհամարին, որտեղ արված հանգանակություններն ուղղվելու են քեսաբահայերին օգնելու գործին: 500.000 դրամի չափով նվիրատվություն էլ կատարել է ԵՊՀ ուսանողական խորհուրդը:
«Մեր խորին ցավակցությունն ու աջակցությունն ենք հայտնում Սիրիայում շարունակվող անարդար պատերազմի և մասնավորապես Քեսաբի ցավալի իրադարձությունների արդյունքում ծանր տառապանքներ կրած սիրիացի և սիրիահայ ազգաբնակչությանը և պատրաստակամություն հայտնում բարոյական ու նյութական հնարավոր միջոցներով մեղմել նրանց վիշտն ու կորուստը: 21-րդ դարում էլ ժողովուրդների գոյապահպանումը հիմնվում է ինքնօգնության վրա: Կոչ ենք անում հայաստանյան հասարակությանը և համայն հայությանը միավորվել, անտեսել միջկուսակցական, միջխմբային տարաձայնությունները և համախմբվել քեսաբահայությանը, սիրիահայությանն ու սիրիացիներին օգնելու գաղափարի շուրջ»,- ասում է ԵՊՀ ռեկտոր Արամ Սիմոնյանը:
Քեսաբահայերին օգնելու համար հաշվեհամարներ են բացվել:
Հիշեցնենք, որ նվիրատվությունները կարող եք փոխանցել Արդշինինվեստբանկում բացված հետևյալ հաշվեհամարներին`

Yerevan State University (YSU) transferred 1 million drams to Hayastan All-Armenian Fund’s special account whose funds will be used to help the Armenian of Kesab, Syria. The Student Council of YSU allocated 500,000 drams.
“We express our support to the Syrians and the Syrian Armenians to whose lot many ordeals fell as a result of the unfair war, in particular the Kesab events. We express our readiness to provide any moral and material assistance to ease their suffering and losses,” YSE rector Aram Simonian said.
He called upon the Armenian public and the Armenians around the world to set aside inter-party differences and rally round the idea of helping the Armenians of Kesab and Syria.
The following accounts were opened at Ardshininvestbank CJSC to assist the Armenians from Kesab:
247010003090 (Armenian dram account);
247010003090/0001 (US dollar account);
SWIFT: ASHBAM22.
Early March 21 the Armenian-populated town of Kesab in northern Syria and nearby settlements were attacked by militants of Al-Nusra Front and the Islamic Front groups that entered Syria from the Turkish territory. About 700 Armenian families were evacuated from Kesab to the province of Latakia.