Սերժ Սարգսյանը հարգանքի տուրք է մատուցել Թուրքմենբաշու հիշատակին
Պաշտոնական այցով Թուրքմենստանում գտնվող Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր այցելել է Ղիպչակ գյուղում գտնվող անկախ Թուրքմենստանի առաջին Նախագահ Սափարմուրադ Նիյազովի (Թուրքմենբաշի) դամբարան, մզկիթ և Թուրքմենստանի Սահմանադրության հուշարձան: Այս մասին տեղեկանում ենք Նախագահի մամուլի գրասենյակից:
Հայաստանի Նախագահը ծաղկեպսակներ է դրել Թուրքմենբաշու դամբարանում և Սահմանադրության հուշարձանին, հարգանքի տուրք մատուցել: Սահմանադրության հուշարձանի պատվավոր հյուրերի արահետում Սերժ Սարգսյանը նաև ծառ է տնկել:
Երեկոյան ի պատիվ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի՝ Թուրքմենստանի Նախագահ Գուրբանգուլի Բերդիմուհամեդովի անունից կտրվի պաշտոնական ընդունելություն:

Armenian president visits Turkmenbashi mausoleum
During his official visit to Turkmenistan, Armenian President Serzh Sargsyan visited today the mausoleum of the first President of the independent Turkmenistan Saparmurat Niyazov (Turkmensbashi), the Mosque and the Monument to the Constitution of Turkmenistan in the village of Kipchak, the Armenian president’s press service reported.
The Armenian president laid wreaths in the Turkmenbashi mausoleum and at the Constitution Monument, paying a tribute of respect. S. Sargsyan also planted a tree in the alley of honorary guests near the Constitution Monument.
An official reception on behalf of Turkmen President Gurbanguly Berdimuhamedov will be held tonight in honor of Armenian President Serzh Sargsyan.