Սերժ Սարգսյանը հարգանքի տուրք է մատուցել Թուրքմենբաշու հիշատակին
Պաշտոնական այցով Թուրքմենստանում գտնվող Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր այցելել է Ղիպչակ գյուղում գտնվող անկախ Թուրքմենստանի առաջին Նախագահ Սափարմուրադ Նիյազովի (Թուրքմենբաշի) դամբարան, մզկիթ և Թուրքմենստանի Սահմանադրության հուշարձան: Այս մասին տեղեկանում ենք Նախագահի մամուլի գրասենյակից:
Հայաստանի Նախագահը ծաղկեպսակներ է դրել Թուրքմենբաշու դամբարանում և Սահմանադրության հուշարձանին, հարգանքի տուրք մատուցել: Սահմանադրության հուշարձանի պատվավոր հյուրերի արահետում Սերժ Սարգսյանը նաև ծառ է տնկել:
Երեկոյան ի պատիվ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի՝ Թուրքմենստանի Նախագահ Գուրբանգուլի Բերդիմուհամեդովի անունից կտրվի պաշտոնական ընդունելություն:

Президент Армении посетил мавзолей Туркменбаши
Находящийся с официальным визитом в Туркменистане президент Армении Серж Саргсян посетил сегодня мавзолей первого президента независимого Туркменистана Сапармурата Ниязова (Туркменбаши), мечеть и Монумент Конституции Туркменистана в селении Кипчак. Об этом сообщает пресс-служба главы армянского государства.
Президент Армении возложил венки в мавзолее Туркменбаши и к Монументу Конституции, воздал дань уважения. Серж Саргсян посадил также дерево на аллее почетных гостей у Монумента Конституции.
Вечером в честь президента Армении Сержа Саргсяна состоится официальный прием от имени президента Туркменистана Гурбангулы Бердымухамедова.