ՀՀ-ն ողջունում է Սենատի կողմից Ցեղասպանությունը ճանաչող բանաձևի ընդունումը
ՀՀ Արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն անդրադարձել է ԱՄՆ Սենատի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի կողմից Հայոց ցեղասպանությունը ճանաչող թիվ 410 բանաձևի ընդունումանը: Այս մասին տեղեկանում ենք ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից:
«Մենք ողջունում ենք Միացյալ Նահանգների Սենատի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի կողմից Հայոց ցեղասպանությունը ճանաչող թիվ 410 բանաձևի ընդունումը:
Բարձր ենք գնահատում Սենատի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Ռոբերտ Մենենդեսի և հանձնաժողովի՝ բանաձևը սատարած անդամների սկզբունքային դիրքորոշումը։
Հայոց Ցեղասպանության 99-րդ տարելիցի նախաշեմին Սենատի հանձնաժողովի կողմից թիվ 410 բանաձևի ընդունումը կարևոր քայլ է պատմական ճշմարտության վերականգնման և մարդկության դեմ ոճիրների կանխարգելման ճանապարհին»,- ասվում է ԱԳՆ մամուլի ծառայության տարածած հաղորդագրությունում:

Armenia hails adoption of Genocide resolution by US Senate
Armenian Foreign Minister Edward Nalbandian issued a statement over the adoption of a resolution recognizing the Armenian Genocide by the US Senate Foreign Relations Committee.
‘We hail the adoption of Resolution 410 recognizing the Armenian Genocide by the Senate Foreign Relations Committee. We highly appreciate the principled stand of Foreign Relations Committee Chairman Robert Menendez and those Committee members who supported the resolution. The adoption of Resolution 410 by the Senate Foreign Relations Committee ahead of the 99th anniversary of the Armenian Genocide is an important step towards restoration of historical justice and prevention of crimes against humanity,” the statement says.