«Դեմ եմ». Մենք ոչ մեկին պարտավոր չենք
Րոպեներ առաջ Մատենադարանի մոտ մեկնարկեց «Դեմ եմ» նախաձեռնության հավաքը, որը նախաձեռնության անդամներն անվանեցին «գործնական քայլերի հավաք»:
«Նախ, ներողություն ենք խնդրում այստեղ հավաքվածերից՝ ինչ-ինչ հանգամանքների բերումով մեզանից մի քանիսը հիմա հարթակում են՝ ձեզանից վերև: Ես մի անգամ էլ եմ կրկնում՝ մեր նախաձեռնությունը չունի առաջնորդներ և դրանում բոլորը հավասար են»,- ասաց «Դեմ եմ»-ի անդամ Դավիթ Մանուկյանը:
Անդրադառնալով ապրիլի 9-ին Նալբանդյան փողոցում տեղի ունեցած իրադարձութոյուններին՝ Դ. Մանուկյանն ասաց, որ դրանք ևս մեկ անգամ ապացուցեցին՝ իրենք գնալու են մինչև վերջ:
Դավիթ Մանուկյանը անդադարձավ արդարադատության փոխնախարարի վերջերս արված հայտարարությանը, թե «1974 թվականի հետո ծնվածները, այնուամենայնիվ, պատրավոր են կենսաթոշակային վճարնել անել»:
«Մենք ոչ մեկին պարտավոր չենք և, առհասարակ, դիմելով կառավարությանը կամ արդեն իսկ պաշտոնաթող արված կառավարությանը, պիտի ասեմ՝ այն կառավարությունը, որը չի կատարում իր ժողովրդի մեծամասնության պահանջն ու չի հետևում սահմանադրական կարգին, պիտի հեռացվի»,- ասաց Դավիթ Մանուկյանը:

В Ереване у здания «Матенадарана» проходит митинг инициативы «Я против»
У здания Института древних рукописей «Матенадаран» сегодня, немногим ранее, стартовал митинг гражданской инициативы «Я против».
Как сообщил представитель инициативы «Я против» Давид Манукян, на митинге будут обсуждаться дальнейшие практические шаги.
Касаясь событий, произошедших 9 апреля на улице Налбандяна, Д.Манукян заявил, это является очередным доказательством того, что инициатива «Я против» не собирается отступать и будет бороться до победного конца.
Обратившись к недавнему заявлению министра юстиции Армении Грайра Товмасяна о том, что «рожденные после 1974 года, тем не менее, обязаны платить обязательные пенсионные взносы», Давид Манукян заявил: «Никто никому не обязан».
«Обращаясь к правительству или уже отправленному в отставку правительству, должен сказать, то правительство, которое не может выполнить требование большинства народа и не следует конституционному порядку, должно быть устранено», - сказал член инициативы «Я против».