«Դեմ եմ»-ն իր հաջորդ հավաքը կանի Նախագահի նստավայրի դիմաց
«Դեմ եմ» քաղաքացիական նախաձեռնությունն իր հերթական հավաքը կանցկացնի ՀՀ նախագահի նստավայրի դիմաց: Այս մասին հայտնում են նախաձեռնությունից:
«Ապրիլի 18-ին՝ ուրբաթ՝ ժամը 19:30-ին, հավաքվում ենք ՀՀ նախագահի նստավայրի դիմաց՝ Բաղրամյան 26:
ՀՀ նախագահը երկրի գլուխն է, ինչպես նաև Սահմանադրության ու սահմանադրական կարգի պահպանման երաշխավորը: Այսօր, երբ Սահմանադրությունն ու սահմանադրական դատարանի որոշումը կառավարության կողմից անթաքույց ոտնահարվում են, մենք պետք է մեր հստակ պահանջը և կոչը հղենք նախագահին՝ կատարելու Սահմանադրությամբ ամրագրված իր պարտականությունները, որոնց պատշաճ չկատարումը խարխլում է մեր պետության իրավական հիմքերն ու անվտանգությունը:
Այսպիսով՝ ապրիլի 18-ին՝ ուրբաթ օրը՝ ժամը 19:30-ին, հավաքվում ենք նախագահի նստավայրի դիմաց»,- ասված է նախաձեռնության տարածած հաղորդագրության մեջ:

Инициатива «Я против» проведет акцию перед резиденцией президента Армении
Гражданская инициатива "Я против", выступающая против обязательной накопительной системы, проведет очередную акцию перед резиденцией президента Армении, сообщают из инициативы.
«18 апреля, в пятницу, в 19:30, собираемся перед резиденцией президента Армении на ул. Баграмяна 26», - говорится в заявлении.
Как отмечается в заявлении инициативы «Я против», президент Армении – глава государства, а также гарант соблюдения Конституции РА и конституционного порядка.
«Сегодня, в условиях когда Конституция и решение Конституционного суда открыто попираются правительством Армении, мы должны обратиться к президенту с четким требованием и призывом – выполнять закрепленные в Конституции обязанности, ненадлежащее исполнение которых расшатывает правовые основы и безопасность государства», - сказано в заявлении.