«Դեմ եմ»-ն իր հաջորդ հավաքը կանի Նախագահի նստավայրի դիմաց
«Դեմ եմ» քաղաքացիական նախաձեռնությունն իր հերթական հավաքը կանցկացնի ՀՀ նախագահի նստավայրի դիմաց: Այս մասին հայտնում են նախաձեռնությունից:
«Ապրիլի 18-ին՝ ուրբաթ՝ ժամը 19:30-ին, հավաքվում ենք ՀՀ նախագահի նստավայրի դիմաց՝ Բաղրամյան 26:
ՀՀ նախագահը երկրի գլուխն է, ինչպես նաև Սահմանադրության ու սահմանադրական կարգի պահպանման երաշխավորը: Այսօր, երբ Սահմանադրությունն ու սահմանադրական դատարանի որոշումը կառավարության կողմից անթաքույց ոտնահարվում են, մենք պետք է մեր հստակ պահանջը և կոչը հղենք նախագահին՝ կատարելու Սահմանադրությամբ ամրագրված իր պարտականությունները, որոնց պատշաճ չկատարումը խարխլում է մեր պետության իրավական հիմքերն ու անվտանգությունը:
Այսպիսով՝ ապրիլի 18-ին՝ ուրբաթ օրը՝ ժամը 19:30-ին, հավաքվում ենք նախագահի նստավայրի դիմաց»,- ասված է նախաձեռնության տարածած հաղորդագրության մեջ:

“I am against’ civil initiative opposing the new compulsory accumulative pension system in Armenia will stage a protest outside the Armenian president’s residence, the initiative said in a statement.
“We will gather outside the Armenian presidential residence at 26 Baghramian Street in Yerevan at 7:30 pm on Friday, April 18,” the statement says.
The civil initiative’s statement notes that the Armenian president is the head of state and the guarantor of observance of the Constitution of Armenia and constitutional order.
“Now that the Constitution and the decision of the Constitutional Court are openly violated by the Armenian government, we should apply to the president with a clear demand and an appeal to fulfill the obligations enshrined in the Constitution as their improper fulfillment undermines the legal foundations and security of the state,” the statement reads.