Սեյրան Օհանյանն անակնկալ այցելել է ԶՈւ զորամասերից մեկը. Լուսանկարներ
Այսօր վաղ առավոտյան, ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը անակնկալ այցով եղել է ՀՀ զինված ուժերի զորամասերից մեկում: Այս մասին տեղեկանում ենք ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
Պաշտպանության նախարարը նախ հետևել է անձնակազմի վերկացին և առավոտյան մարմնամարզությանը:
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը տեղում ծանոթացել է զինծառայողների մարտական պատրաստությանը, սոցիալ-կենցաղային պայմաններին: Զրուցելով զինվորների հետ` Սեյրան Օհանյանն ընդգծել է, որ յուրաքանչյուր զինծառայող պետք է գիտակցի, որ հայրենիքի պաշտպանության գործում ունի իր մասնաբաժինը և յուրաքանչյուրի բարեխիղճ ծառայությամբ է պայմանավորված նաև զորամասի մարտունակությունը:
Անակնկալ ստուգման արդյունքում արձանագրված որոշակի բացթողումները վերացնելու նպատակով Սեյրան Օհանյանը խնդիրներ է առաջադրել և համապատասխան հանձնարարականներ է տվել զորամասի հրամանատարությանը:

Armenian Defense Minister Seyran Ohanian paid a surprise visit to a military unit of the Armenian armed forces this morning, the press service of Defense Ministry said.
He watched the reveille and morning exercises of the unit personnel.
Seyran Ohanian also familiarized himself with the military preparedness and social conditions of servicemen. The minister said that each soldier should understand that he makes his contribution to the homeland’s defense and that the unit’s fighting efficiency is conditioned by conscientious service of each of them.
The minister gave instructions to the unit commanders for elimination of a few shortcomings revealed during his visit.