Վարչապետ. Կուտակայինի հարցում հստակություն է կլինի ոչ թե խոսքով, այլ գործով
Կառավարությունը կուտակայինի հարցում հստակություն է մտցնելու ոչ թե խոսքով, այլ` գործով: ԱԺ-կառավարություն հարցուպատասխանից առաջ լրագրողների հետ ճեպազրույցի ժամանակ այս մասին ասաց ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը:
Կուտակայինի մասով կառավարությունը, վարչապետի խոսքով, հստակ աշխատում է, և քաղաքացիների բոլոր հարցերին ու մտահոգություններին տրվելու են սպառիչ պատասխաններ:
«Մենք մեր աշխատանքներում ընդգրկել ենք բոլոր շահագրգիռ ներկայացուցիչներին, նույնիսկ քաղաքական ուժերին ենք նամակով դիմել, որ միանան մեր աշխատանքներին: Առաջին քայլը ես արել եմ, հանել ենք տույժերն ու տուգանքները, հիմա կառավարությունը պետք է Սահմանադրական դատարանի ներկայացրած դրույթներին համապատասխան օրենքի նախագիծ ներկայացնի»,- մանրամասնեց Հովիկ Աբրահամյանը:

О.Абраамян: Правительство работает над законопроектом пенсионной реформы
Правительство Армении внесет четкость в вопрос обязательной накопительной пенсии не на словах, а на деле. Об этом заявил сегодня в ходе брифинга в парламенте премьер-министр Армении Овик Абраамян.
По словам премьер-министра, правительство координировано работает над проектом накопительной пенсионной системой и все волнующие граждан вопросы получат исчерпывающие ответы.
«Мы привлекли к работам представителей всех заинтересованных сторон, обратились в письменной форме даже к политическим силам, чтобы они присоединились к нашей работе. Я сделал первый шаг – правительство сняло штрафы и пени, сейчас мы должны представить проект закона, соответствующего положениям решениям Конституционного суда», - уточнил Овик Абраамян.