Բ. Սահակյան. Արցախցին ջանք չի խնայում սեփական հողի շենացման գործում
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանի մայիսի 1-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Աշխատավորների համերաշխության միջազգային օրվա առթիվ: Այս մասին տեղեկանում ենք Արցախի նախագահի մամուլի գրասենյակից:
Արցախի Հանրապետության իշխանությունների և անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ ձեզ Մայիսի 1-ի` Աշխատավորների համերաշխության միջազգային օրվա առթիվ:
Մեր ժողովուրդը տարիներ շարունակ տոնում է այս օրը` ամեն ժամանակաշրջանում նոր իմաստ հաղորդելով դրան: Քրտնաջան աշխատանքն ու բազմավաստակ աշխատավորն ավանդաբար մեծ պատիվ ու հարգանք են վայելել դեռևս մեր նախնիների մոտ: Աշխատասեր ու բարեխիղճ մարդը միշտ բարձր է գնահատվել ու հանդիսացել ընդօրինակման առարկա:
Այսօր էլ արցախցին ջանք ու եռանդ չի խնայում սեփական հողի շենացման, հայրենի երկրի զարգացման ու բարգավաճման գործում: Պետությունն էլ իր հերթին անում է հնարավորն աշխատավորների իրավունքների պաշտպանության, նոր աշխատատեղերի ստեղծման, գործազրկության վերացման, մարդկանց աշխատանքով ապահովելու ուղղությամբ: Սրանք այն կարևոր խնդիրներից են, որոնք մշտապես գտնվում են իշխանությունների ուշադրության կենտրոնում:
Թանկագին արցախցիներ,
Մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ բոլորիդ գարնանային այս գեղեցիկ տոնի կապակցությամբ և մաղթում խաղաղություն, քաջառողջություն ու մեծագույն հաջողություններ ձեր ազնիվ ու արդար աշխատանքում` ի նպաստ և ի բարօրություն ձեր ընտանիքների և հարազատ Արցախի»:

Саакян: Жители НКР не жалеют сил и энергии для обустройства своей земли
Президент Нагорного Карабаха Бако Саакян направил поздравительное послание по случаю Международного дня солидарности трудящихся.
Как сообщили в пресс-службе президента НКР, в послани говорится:
От имени властей Республики Арцах и от себя лично сердечно поздравляю вас с Первым мая - Международным днем солидарности трудящихся.
Наш народ на протяжении многих лет празднует этот день, придавая ему на каждом этапе новый смысл.
Кропотливая работа и неутомимый труженик традиционно пользовались большим уважением и честью еще у наших предков. Трудолюбивый и добросовестный человек всегда высоко ценился и являлся примером для подражания.
И сегодня арцахец не жалеет сил и энергии для обустройства своей земли, развития и процветания родной страны. Государство в свою очередь делает все возможное для защиты прав трудящихся, создания новых рабочих мест, устранения безработицы, обеспечения людей работой. Это те важные задачи, которые постоянно находятся в центре внимания властей.
Вновь поздравляю всех вас с этим прекрасным весенним праздником и желаю мира, крепкого здоровья и больших успехов в вашей честном и справедливом труде во благо ваших семей и родного Арцаха».