Բ. Սահակյան. Արցախցին ջանք չի խնայում սեփական հողի շենացման գործում
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանի մայիսի 1-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Աշխատավորների համերաշխության միջազգային օրվա առթիվ: Այս մասին տեղեկանում ենք Արցախի նախագահի մամուլի գրասենյակից:
Արցախի Հանրապետության իշխանությունների և անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ ձեզ Մայիսի 1-ի` Աշխատավորների համերաշխության միջազգային օրվա առթիվ:
Մեր ժողովուրդը տարիներ շարունակ տոնում է այս օրը` ամեն ժամանակաշրջանում նոր իմաստ հաղորդելով դրան: Քրտնաջան աշխատանքն ու բազմավաստակ աշխատավորն ավանդաբար մեծ պատիվ ու հարգանք են վայելել դեռևս մեր նախնիների մոտ: Աշխատասեր ու բարեխիղճ մարդը միշտ բարձր է գնահատվել ու հանդիսացել ընդօրինակման առարկա:
Այսօր էլ արցախցին ջանք ու եռանդ չի խնայում սեփական հողի շենացման, հայրենի երկրի զարգացման ու բարգավաճման գործում: Պետությունն էլ իր հերթին անում է հնարավորն աշխատավորների իրավունքների պաշտպանության, նոր աշխատատեղերի ստեղծման, գործազրկության վերացման, մարդկանց աշխատանքով ապահովելու ուղղությամբ: Սրանք այն կարևոր խնդիրներից են, որոնք մշտապես գտնվում են իշխանությունների ուշադրության կենտրոնում:
Թանկագին արցախցիներ,
Մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ բոլորիդ գարնանային այս գեղեցիկ տոնի կապակցությամբ և մաղթում խաղաղություն, քաջառողջություն ու մեծագույն հաջողություններ ձեր ազնիվ ու արդար աշխատանքում` ի նպաստ և ի բարօրություն ձեր ընտանիքների և հարազատ Արցախի»:

Sahakian: NKR residents spare no effort to make their land prosperous
The President of the Nagorno Karabakh Republic Bako Sahakian sent a congratulatory address on International Workers Day celebrated on May 1, according to the press service of the NKR President’s Office.
On behalf of the authorities of the Republic of Artsakh and myself I warmly congratulate you on International Workers Day.
Our people have for many years celebrated this day, giving it a new sense at each stage.
Painstaking labor and an indefatigable laborer traditionally enjoyed respect and won honor among our ancestors. A hardworking and conscientious man has always been appreciated and considered an example for imitation.
Today too the Artsakh residents spare no effort and energy to make their land prosperous and develop their country. The state for its part does its best to protect the rights of workers, create jobs, eliminate unemployment, and provide people with jobs. These are important problems, which are at the center of the authorities’ attention.
Dear people of Artsakh!
I congratulate again you all on this wonderful spring holiday and wish you peace, good health and great achievements in your honest and just labor for the good of your families and native Artsakh”.