«Սերժ Սարգսյանը փակուղի մտցրեց Ծառուկյանին, Քոչարյանին և Տեր-Պետրոսյանին»
Հովիկ Աբրահամյանին վարչապետ նշանակելով` Սերժ Սարգսյանը փակուղի մտցրեց ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանին: Լրագրողների հետ հանդիպմանը նման կարծիք հայտնեց «Ժառանգություն» կուսակցության գլխավոր քարտուղար Ստյոպա Սաֆարյանը:
«Հովիկ Աբրահամյանին նշանակելով` Գագիկ Ծառուկյանի առջև երկու հարց է դրված` սպասել ու տեսնել, թե ինչպես է խորտակվում Հովիկ Աբրահամյանի կառավարությունը, կամ օգնել, որ չխորտակվի»,- ասաց Ս. Սաֆարյանը` ավելացնելով, որ երկու տարբերակն էլ Սերժ Սարգսյանի համար նախընտրելի է:
Ինչ վերաբերում է Կառավարության նոր կազմին, ապա Ս. Սաֆարյանն այստեղ նույնպես փակուղի է տեսնում, որը, սակայն, Հայաստանի առաջին և երկրորդ նախագահների, ինչպես նաև` «հրաշալի քառյակի» առջև է:
«ՀՀԿ-ն նախարարներ նշանակեց այնպիսի մարդկանց, ովքեր համարվում են երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի կադրերը: Հիմա Քոչարյանն ունի երկու հնարավորություն` կա՛մ լռել, կա՛մ քննադատել իր սեփական կադրերին: Ինչպես էլ վարվի Ռ. Քոչարյանը, ձեռնտու է Սերժ Սարգսյանին: Եթե Ռոբերտ Քոչարյանը կարող է հրաժարվել իր կադրերից, ապա Լևոն Տեր-Պետրոսյանը Մարտի մեկից ուղղակի հրաժարվել չի կարող»,- մասնրամասնեց Ս. Սաֆարյանը:
Ինչ վերաբերում է քառյակին, ապա «Ժառանգություն» կուսակցության գլխավոր քարտուղարն ասաց, որ Տիգրան Սարգսյանի հրաժարականով Սերժ Սարգսյանը մի քայլով տապալեց նրանց եռօրյա հանրահավաքները. «Եվ հարցը լուծվեց»:

С.Сафарян: Серж Саргсян завел в тупик Царукяна, Кочаряна и Тер-Петросяна
Президент Армении Серж Саргсян, назначив Овика Абраамяна премьер-министром Армении, завел в тупик лидера партии «Процветающая Армения» Гагика Царукяна. Такое мнение высказал сегодня в ходе встречи с журналистами секретарь партии «Наследие» Степан Сафарян.
«Назначение Овика Абраамяна премьером поставило Царукяна перед выбором – ждать и видеть, как тонет правительство Абраамяна, или помочь ему удержаться на плаву», - сказал Степан Сафарян. По его словам, для Сержа Саргсяна предпочтительны оба варианта.
Что касается нового состава правительства, то Степан Сафарян здесь также не видит перспектив, считая тупиком и для первого, и для второго президентов Армении.
«Республиканская партия назначила таких людей, которые считаются кадрами второго президента Роберта Кочаряна. Сейчас у Кочаряна есть две возможности – или молчать, или критиковать собственные кадры. Как бы не поступил Роберт Кочарян, это будет выгодно Сержу Саргсяну. Если Роберт Кочарян может отказаться от своих кадров, то Левон Тер-Петросян просто не может отказаться от 1 марта», - заявил Степан Сафарян.
Что касается четырех непровластных парламентских сил, то секретарь партии «Наследие» отметил, что Серж Саргсян одним шагом – отставкой премьер-министра Тиграна Саркисяна – провалил запланированные ими трехдневные митинги, тем самым «решив вопрос».