Վարչապետ. Կառավարության ծրագիրը չկատարած անդամի հետ ճանապարհները կբաժանվեն
ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այսօր կառավարության հերթական նիստի մեկնարկին նախ շնորհավորեց կառավարության բոլոր անդամներին՝ մաղթելով բեղմնավոր աշխատանք:
Վարչապետն ասաց, որ կառավարության ծրագրի վրա արդեն աշխատանքներ են տարվում, որը, ըստ Սահմանադրության, Ազգային ժողովին պետք է ներկայացվի քսան օրվա ընթացքում:
«Նոր ծրագիրը պետք է լինի հնարավորինս իրատեսական, փոփոխությունները չպետք է լինեն ինքնանպատակ: Արդեն քննարկումները սկսվել են, Արմեն Գևորգյանը քննարկման արդյունքների մասին պարբերաբար զեկուցում է: Կառավարության յուրաքանչյուր անդամ պատասխանատու է լինելու ծրագրի կատարման ու արդյունավետության համար»,-ասաց նա:
Հ. Աբրահամյանի խոսքով՝ Կառավարության այն անդամը, որը չի կատարի ծրագիրը և կլինի անպատասխանատու, նրա հետ ճանապարհները կբաժանվեն:

« В случае невыполнения программы правительства наши пути разойдутся»
Премьер-министр Армении Овик Абраамян сегодня перед началом очередного заседания правительства обратился к членам нового кабинета министров.
«Правительство сформировано полностью, и я поздравляю всех нас. Мы работаем над программой, которая согласно Конституции РА должна быть представлена Национальному Собранию Армении в течение 20 дней», - сказал Овик Абраамян. Глава правительства отметил, что программа должна быть реалистичной, а изменения не должны стать самоцелью.
«Уже начались обсуждения, Армен Геворкян периодически докладывает о результатах обсуждения. Каждый член правительства несет ответственность за ее реализацию и эффективность программы», - заявил О.Абраамян.
По словам премьер-министра, с членами правительства, которые не выполнят представленную программу и проявят безответственность, пути разойдутся.
«С членами правительства, которые не выполнят представленную программу, наши дороги разойдутся, независимо от того, сколько мы вместе проработали», - подчеркнул премьер Армении.