Մայիսի 9-ին հակառակորդն ինտեսիվ խախտել է հրադադարի ռեժիմը
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն, մայիսի 4-ից 10-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 400 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 3000 կրակոց: Այս մասին տեղեկանում ենք ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
Հատկապես ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել մայիսի 9-ի տոնական և նախատոնական օրերին, որոնց ընթացքում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է 200 անգամ՝ արձակելով 1700 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հակառակորդի ակտիվությունը ճնշելու համար դիմել են կանխարգելիչ գործողությունների և շփման գծի ողջ երկարությամբ շարունակել պահպանել լիարժեք վերահսկողություն:

Azerbaijan opened heavy fire on Armenian positions on May 9
On May 4-10, the Azerbaijan side violated the ceasefire about 400 times on the Line of Contact between the armed forces of the Nagorno Karabakh Republic and Azerbaijan, with over 3,000 shots fired at Armenian frontline positions by Azerbaijani units, according to the press service of the NKR Defense Army.
The gunfire from the Azerbaijani territory was especially heavy on May 9. On the holiday and the days preceding it, Azerbaijani troops fired over 1,700 shots, violating the ceasefire 200 times.
Armenian servicemen took the appropriate measures. They confidently performed their military duties along the Line of Contact.