Մայիսի 9-ին հակառակորդն ինտեսիվ խախտել է հրադադարի ռեժիմը
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն, մայիսի 4-ից 10-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 400 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 3000 կրակոց: Այս մասին տեղեկանում ենք ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
Հատկապես ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել մայիսի 9-ի տոնական և նախատոնական օրերին, որոնց ընթացքում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է 200 անգամ՝ արձակելով 1700 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հակառակորդի ակտիվությունը ճնշելու համար դիմել են կանխարգելիչ գործողությունների և շփման գծի ողջ երկարությամբ շարունակել պահպանել լիարժեք վերահսկողություն:

Азербайджан подверг армянские позиции интенсивному обстрелу 9 мая
В период с 4 по 10 мая на линии соприкосновения вооруженных сил Нагорно-Карабахской Республики и Азербайджана противник нарушил режим прекращения огня около 400 раз. Об этом сообщает пресс-служба Армии обороны НКР.
Согласно оперативным данным, передовые подразделения азербайджанских сил произвели в направлении армянских позиций из стрелкового оружия различного калибра более 3000 выстрелов.
Особенно интенсивный обстрел со стороны Азербайджана наблюдался 9 мая. В праздничный и предпраздничные дни противник произвел в направлении армянских позиций 1700 выстрелов, нарушив режим перемирия 200 раз.
Армянские военнослужащие уверенно осуществляли боевое дежурство вдоль всей линии соприкосновения, предприняв соответствующие меры.