ԱԺ արտահերթ նիստը մեկնարկեց. ԲՀԿ-ից արդեն մանդատից հրաժարվելու դիմում կա
Քիչ առաջ մեկնարկեց ԱԺ արտահերթ նիստը` ՀՀ կառավարության առաջարկությամբ: ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը նախ հայտարարեց, որ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գրիգոր Գրիգորյանը խորհրդարան է ներկայացրել պատգամավորական մանդատը վայր դնելու մասին դիմում: ԱԺ նախագահն ասաց, որ եթե 15 օրվա ընթացքում նա չփոշմանի և հետ չվերցնի դիմումը, ապա նրա դիմումը կընդունվի:
Բացի այդ` Գալուստ Սահակյանն հայտարարեց նաև, որ ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար է ընտրվել Վահրամ Բաղդասարյանը, քարտուղար` Գագիկ Մելիքյանը:
Նշենք, որ ԱԺ արտահերթ նիստում քննարկվում է կուտակային կենսաթոշակների մասին օրինագծում փոփոխություններ կատարելու մասին օրինագիծը:

The Armenian parliament convened a special sitting today at the government’s suggestion. Speaker of the National Assembly Galust Sahakian announced that the deputy of Prosperous Armenia (BHK) faction Grigor Grigorian has filed an application to give up his parliamentary seat and that his application will be granted if Grigorian does not withdraw it within 15 days.
Galust Sahakian also said that Bahram Baghdasarian and Gagik Melikian were elected as head and secretary, respectively, of Republican Party of Armenia (HHK) faction.
It is noteworthy that the bill on amendments to the Law on Compulsory Accumulative Pension System will be discussed at the special sitting of the NA.