Սեյրան Օհանյանը հանդիպել է ՌԴ դեսպան Իվան Վոլինկինի հետ
ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն ընդունեց Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպան պարոն Ի.Վոլինկինին` ՌԴ դեսպանության նորանշանակ ռազմական և ռազմաօդային կցորդի ներկայացման կապակցությամբ:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը շնորհավորեց նորանշանակ ռազմական և ռազմաօդային կցորդ, գեներալ-մայոր Ս.Իշչենկոյին` Հայաստանի Հանրապետությունում հավատարմագրման առիթով և շնորհակալություն հայտնեց ՀՀ-ում իր առաքելությունն ավարտած ռազմական և ռազմաօդային կցորդ, գնդապետ Ա.Լոբովին:
Նույն օրը գեներալ-մայոր Ս.Իշչենկոյին ընդունեցին ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Յու.Խաչատուրովը և ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դ.Տոնոյանը:
Հանդիպումների ընթացքում քննարկվեցին հայ-ռուսական երկկողմ ռազմական համագործակցության հարցեր, ինչպես նաև նախանշվեցին հետագա զարգացման ուղիները:

Министр обороны Армении принял посла России в Армении И.Волынкина
Министр обороны Армении Сейран Оганян сегодня принял Чрезвычайного и Полномочного посла Российской Федерации в Армении Ивана Волынкина по случаю представления новоназначенного военного и военно-воздушного атташе при посольстве России в Республике Армения.
Как сообщили в пресс-службе Минобороны Армении, Оганян поздравил военного и военно-воздушного атташе, генерал-майора С.Ищенко в связи с аккредитацией в Республике Армения и поблагодарил завершившего свою военно-дипломатическую миссию в Армении полковника А.Лобова.
В тот же день генерал-майора С.Ищенко приняли начальник Генштаба Вооруженных Сил Армении генерал-полковник Юрий Хачатуров и первый заместитель министра обороны Армения Давид Тоноян.
В ходе встреч были обсуждены текущие вопросы армяно-российского двустороннего военного сотрудничества, а также намечены пути их перспективного развития.