Արցախի վիճակագրական ծառայության աշխատակիցները պարգևատրվել են
Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանն ընդունել է ԼՂՀ ազգային վիճակագրական ծառայության մի խումբ աշխատակիցների` կառույցի ղեկավար Կարեն Ներսիսյանի գլխավորությամբ: Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Վիճակագրական ծառայության հիմնադրման 90-ամյակի կապակցությամբ Նախագահ Սահակյանը շնորհավորել և պետական պարգևներ ու արժեքավոր նվերներ է հանձնել համակարգի մի խումբ աշխատակիցների:
Հանդիպմանը քննարկվել են նաև գերատեսչության գործունեության հետ կապված հարցեր: Նախագահ Սահակյանը կարևորել է վիճակագրական ծառայության դերը մեր հանրապետության կյանքում` ընդգծելով, որ սոցիալ-տնտեսական վիճակի անաչառ և ճշգրիտ ներկայացումն ու վերլուծությունը մեծապես կախված է այս կառույցի աշխատանքից:
Լեռնային Ղարաբաղի վիճակագրական համակարգի կազմավորման 90-ամյակի կապակցությամբ Նախագահ Բակո Սահակյանը ստորագրել է հրամանագիր պարգևատրելու մասին:
Համաձայն հրամանագրի` երկարամյա անբասիր աշխատանքի համար «Երախտագիտություն» մեդալով պարգևատրվել են.
Սուսաննա Հարությունյանը ԼՂՀ վիճակագրության պետական խորհրդի անդամ
Արթուր Սարգսյանը ԼՂՀ ազգային վիճակագրական ծառայության
աշխատակազմի Հադրութի շրջանային բաժնի պետ։
Լեռնային Ղարաբաղի վիճակագրական համակարգի կազմավորման 90-ամյակի կապակցությամբ Նախագահը ստորագրել է նաև կարգադրություն արժեքավոր նվերներ հանձնելու մասին:

President of the Nagorno Karabakh Republic Bako Sahakyan received a group of employees of the NKR National Statistical Service (NSS) along with the NSS chairman Karen Nersisyan, the press service of NKR President’s Office reported.
The president offered his congratulations on the 90th anniversary of the creation of the statistical service and handed state awards and valuable gifts to a number of employees.
Issues related to the NSS activities were discussed at the meeting. President Sahakyan underlined the important role of the National Statistical Service in the republic’s life, noting that an impartial and clear idea and an analysis of the socioeconomic situation depends to a large extent on work of this structure.
On the occasion of the 90th anniversary of the statistical system of Nagorno Karabakh, Bako Sahakyan signed a decree on awards.
By the decree, member of the State Statistical Council of the NKR Ms. Susanna Harutyunyan and the head of the Hadrut regional unit of the NSS Staff Arthur Sargsyan were awarded the Gratitude Medal for their long efficient service.