«Պետք է եվրասիականին չվնասող եվրաինտեգրման «ճանապարհային քարտեզ» մշակել»
Հայաստանը շարունակելու է Եվրամիության հետ հարաբերություններն ամրապնդել: Կառավարության ծրագրի քննարկման ժամանակ, պատասխանելով անկախ պատգամավոր Էդմոն Մարուքյանի` ՀՀ արտաքին քաղաքականությանը վերաբերող հարցին, ասաց ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը:
Հարկավոր է, վարչապետի խոսքով, եվրասիական ինտեգրման հետ հակասություններ չունեցող եվրաինտեգրման «ճանապարհային քարտեզ» մշակել:
«Մենք փորձելու ենք շարունակել «և, և» քաղաքականությունը. Համագործակցելու ենք և՛ Մաքսային միության հետ, որը բխում է մեր տնտեսական շահերից, և՛ եվրաինտեգրման հարցերում լինելու ենք շատ ակտիվ, քանի որ եվրապական արժեքները և առհասարակ եվրաինտեգրումը բխում է մեր ուղղությունից, մեր ժողովրդի շահերից»,- ասաց Հ. Աբրահամյանը:

Hovik Abrahamyan: We should develop roadmap for European integration
Armenia will continue strengthening its relations with the European Union, Prime Minister Hovik Abrahamyan stated today during discussion of the government program in the National Assembly, in response to independent deputy Edman Marukyan’s question concerning the foreign policy of Armenia.
In his words, it is necessary to develop a roadmap for European integration that would not run counter to Eurasian integration.
“We will try to continue the policy of “both … and ….”. We will cooperate with the Customs Union which stems from our interests and also display activity in European integration issues because European values and European integration in general stem from our course and the interests of our people,” H. Abrahamyan said.