«Կառավարության նոր ծրագրի դրույթները բարի ցանկություններ են հիշեցնում»
Չեմ կարծում, որ նոր կառավարության ձևավորմամբ մենք կստանանք նոր տնտեսություն ու տնտեսական զարգացումներ: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց քաղաքագետ Սերգեյ Մինասյանն՝ անդրադառնալով կառավարության նոր ծրագրին:
«Կառավարության նոր ծրագրի դրույթներն ավելի շատ բարի ցանկություններ են հիշեցնում: Սրա հիմնական պատճառն այն է, որ Հայաստանի ներքաղաքական կյանքում դադարել է գործել հակակշիռների և զսպումերի համակարգը»,- ասաց քաղաքագետը՝ ընդգծելով, որ այսօր մեր երկրում գրեթե բացակայում են այն մարդիկ, ովքեր կարող են ազդել կառավարության գործունեության վրա:
«Նախորդ կառավարությունը ստիպված էր մի բան անել, քանի որ կային և՛ ներքաղաքական, և՛ համաշխարհային ճգնաժամները: Արդյունքում իրականացվեցին որոշակի բարեփոխումներ: Իսկ հիմա չկան կառավարությանը համակարգային փոփոխությունների դրդող գործոնները: Բնական է, որ ծրագիրը պետք է նման լինի դեկլարացիայի»,- ասաց Սերգեյ Մինասյանը:

“I don’t think that with the formation of the new government we will have a new economy and economic developments,” political scientist Sergei Minasyan told journalists.
“The provisions of the new government’s program resemble good wishes. The main reason is that the system of checks and balances stopped functioning in Armenia’s domestic political life. Almost no one in our country can influence the government’s activities today,” Minasyan noted.
“The previous government had to do something, due to the internal political and global crises. As a result, some reforms were carried out. Factors that would urge the government to make systemic changes are absent now. It is natural that the government program should resemble a declaration,” Minasyan said.