Վարչապետի մոտ քննարկվել է փախստականներին ցուցաբերվող աջակցության հարցը
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է Հայաստանում ՄԱԿ-ի մշտական համակարգող և ՄԱԿ-ի Զարգացման ծրագրի (ՄԱԶԾ) Մշտական ներկայացուցիչ Բրեդլի Բուզետտոյին: Այս մասին հայտնում են կառավարության հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Վարչապետը բարձր է գնահատել ՄԱԿ-ի կողմից մեր երկրին ցուցաբերվող օժանդակության տարբեր ծրագրերը և կարևորել երկկողմ հետագա ակտիվ փոխգործակցությունը:
Բրեդլի Բուզետտոն շնորհակալություն է հայտնել Հովիկ Աբրահամյանին հանդիպման համար և ողջունել մարդու իրավունքների պաշտպանության, կոռուպցիայի դեմ պայքարի, փոքր և միջին ձեռնարկատիրության զարգացման ծրագրերը կառավարության առաջնահերթությունների թվում ներառելու փաստը:
Վարչապետը և ՄԱԿ-ի մշտական համակարգողը կարևորել են սահմանների կառավարման և սահմանային անցակետերի արդիականացման, ինչպես նաև տարածքային կառավարման բնագավառում (այդ թվում համայնքների խոշորացման գործընթացում) համատեղ բարեփոխումների իրականացումը, անդրադարձել այդ ուղղությամբ իրականացվելիք աշխատանքներին:
Այնուհետև կառավարության ղեկավարը ներկայացրել է ՓՄՁ-ների զարգացման ուղղությամբ աշխատանքների ընթացքը և նշել, որ այժմ քննարկումներ են անցկացվում առկա խնդիրների վերացման ու նոր մեխանիզմների ներդրման ուղղությամբ:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են նաև ՄԱԿ-ի կողմից փախստականներին ցուցաբերվող աջակցությանը և այլ հարցերի:

Armenian Prime Minister Hovik Abrahamyan received today UN Resident Coordinator and UNDP Resident Representative for Armenia Bradley Buzetto, according to the press office of the government.
B. Buzetto thanked Hovik Abrahamyan for including issues of SME development, fight against corruption, and human rights protection in the list of government priorities.
The prime minister and the UN resident coordinator underlined the importance of joint reforms on border management, modernization of checkpoints, and territorial administration. They discussed further work in these directions.
The head of government spoke about the activities aimed id developing small and medium business, noting that discussions on resolution of the existing problems and introduction of new mechanisms are underway.
The interlocutors also addressed assistance given by the UN Office to refugees and some other issues.