ՀՀ և ՌԴ պաշտպանության նախարարները քննարկել են համագործակցության հարցեր
ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի գլխավորած պատվիրակությունը մասնակցել է Մոսկվայում կայացած Միջազգային անվտանգության երրորդ համաժողովին: Համաժողովի աշխատանքի շրջանակներում Սեյրան Օհանյանն երկկողմ հանդիպումներ է ունեցել նաև իր գործընկերների հետ: Հանդիպումների ընթացքում քննարկվել են միջազգային և տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր: Այս մասին հայտնում են ՊՆ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Մասնավորապես, Իրանի Իսլամական Հանրապետության պաշտպանության և զինված ուժերի աջակցման նախարար, բրիգադի գեներալ Հոսեյն Դեհղանի հետ հանդիպման ընթացքում քննարկվել են միջազգային և տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող խնդիրներ:
ՌԴ պաշտպանության նախարար, բանակի գեներալ Սերգեյ Շոյգույի հետ հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկկողմ ռազմական և ռազմատեխնիկական համագործակցության մի շարք օրակարգային հարցեր: Երկու պետությունների պաշտպանական գերատեսչությունների ղեկավարներն ստորագրել են «Հայաստանի Հանրապետության Կառավարության և Ռուսաստանի Դաշնության Կառավարության միջև 2012 թվականի հոկտեմբերի 3-ի` Հայաստանի Հանրապետության Կառավարության և Ռուսաստանի Դաշնության Կառավարության միջև Հայաստանի Հանրապետության տարածքում ռուսաստանյան ռազմակայանի տեղաբաշխման կետերի մասին արձանագրության մեջ փոփոխություններ կատարելու մասին» թիվ 1 Արձանագրությունը:

Сейран Оганян обсудил с министром обороны России вопросы сотрудничества
Делегация Минобороны Армении во главе с министром обороны Сейраном Оганяном приняла участие в Москве в III Московской конференции по международной безопасности. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
В рамках конференции Сейран Оганян провел ряд двусторонних встреч с коллегами из разных стран. В ходе встреч обсуждались вопросы международной и региональной безопасности.
В частности, в ходе встречи с министром обороны Ирана, бригадным генералом Хосейном Дехганом были обсуждены вопросы, касающиеся региональной и международной безопасности.
В ходе встречи с министром обороны РФ, генералом армии Сергеем Шойгу обсуждались вопросы повестки военного и военно-технического двустороннего сотрудничества. Главы оборонных ведомств двух государств подписали Протокол №1 «О внесении изменений в Протокол между Правительством Российской Федерации и Правительством Республики Армения от 3 октября 2012 года о пунктах размещения российской военной базы на территории Республики Армения ».