ՀՀ և ՌԴ պաշտպանության նախարարները քննարկել են համագործակցության հարցեր
ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի գլխավորած պատվիրակությունը մասնակցել է Մոսկվայում կայացած Միջազգային անվտանգության երրորդ համաժողովին: Համաժողովի աշխատանքի շրջանակներում Սեյրան Օհանյանն երկկողմ հանդիպումներ է ունեցել նաև իր գործընկերների հետ: Հանդիպումների ընթացքում քննարկվել են միջազգային և տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր: Այս մասին հայտնում են ՊՆ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Մասնավորապես, Իրանի Իսլամական Հանրապետության պաշտպանության և զինված ուժերի աջակցման նախարար, բրիգադի գեներալ Հոսեյն Դեհղանի հետ հանդիպման ընթացքում քննարկվել են միջազգային և տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող խնդիրներ:
ՌԴ պաշտպանության նախարար, բանակի գեներալ Սերգեյ Շոյգույի հետ հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկկողմ ռազմական և ռազմատեխնիկական համագործակցության մի շարք օրակարգային հարցեր: Երկու պետությունների պաշտպանական գերատեսչությունների ղեկավարներն ստորագրել են «Հայաստանի Հանրապետության Կառավարության և Ռուսաստանի Դաշնության Կառավարության միջև 2012 թվականի հոկտեմբերի 3-ի` Հայաստանի Հանրապետության Կառավարության և Ռուսաստանի Դաշնության Կառավարության միջև Հայաստանի Հանրապետության տարածքում ռուսաստանյան ռազմակայանի տեղաբաշխման կետերի մասին արձանագրության մեջ փոփոխություններ կատարելու մասին» թիվ 1 Արձանագրությունը:

A delegation of Armenian Defense Ministry led by Minister Seyran Ohanyan attended the 3rd International Security Conference in Moscow, according to the press service of Defense Ministry.
During the visit to Moscow, Seyran Ohanyan also had several meetings with counterparts from other countries. Issues related to international and regional security were discussed at those meetings, in particular at the meeting with Iranian Defense Minister Brigadier General Hossein Dehghan.
Issues of bilateral military and military-technical cooperation were discussed during the meeting with Russian Defense Minister Army General Sergei Shoigu. The two defense ministers signed Protocol No 1 on Amendments to the Protocol of October 3, 2012 between the Governments of Russia and Armenia on Points of Deployment of the Russian Military Base in the Territory of the Republic of Armenia.