Այս շաբաթ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 10000 կրակոց
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն, մայիսի 25-ից 31-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 1000 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 10000 կրակոց: Այս մասին տեղեկանում ենք ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
Հրադադարի ռեժիմի վերոհիշյալ խախտումներից բացի հակառակորդը մայիսի 27-ի լույս 28-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հարավային ուղղությամբ ձեռնարկել է դիվերսիոն հետախուզական ներթափանցման փորձ: ՊԲ դիրքապահ ստորաբաժանումների աչալրջության ու զգոնության շնորհիվ հակառակորդի հատուկ ջոկատայինների առաջխաղացումը կասեցվել է և նրանք հետ են շպրտվել ելման դիրքեր: Ըստ նախնական տվյալների` ադրբեջանական կողմը տվել է առնվազն 2 զոհ և 1 վիրավոր:
Ադրբեջանական գրոհայիններին դիմակայելու ընթացքում պաշտպանության բանակը ունեցել է մեկ կորուստ: Զոհվել է 1995թ. ծնված Էրիկ Վիլենի Գասպարյանը:

За неделю Азербайджан нарушил режим перемирия около 1000 раз
В период с 25 по 31 мая на линии соприкосновения вооруженных сил Нагорно-Карабахской Республики и Азербайджана противник нарушил режим прекращения огня около 1000 раз. Об этом сообщает пресс-служба Армии обороны НКР.
Согласно оперативным данным, передовые подразделения азербайджанских сил произвели в направлении армянских позиций из стрелкового оружия различного калибра более 10000 выстрелов.
Азербайджанская сторона в ночь на 28 мая предприняла попытку диверсионного проникновения, которая провалилась, и противник был отброшен на исходные позиции. С азербайджанской стороны погибли 2, ранен 1 военнослужащий. С карабахской стороны погиб военнослужащий Эрик Гаспарян 1995 г.р.