Ս. Օհանյանն այցելել է հոսպիտալ ու պարգևատրել դիվերսիան հետ մղած զինվորներին
Այսօր ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը այցելեց հոսպիտալ և հանդիպում ունեցավ մայիսի 28-ին տեղի ունեցած դիվերսիան հետմղած զինծառայողների հետ: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ ՊՆ մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանի Facebook-ի էջից:
«Նախարարը լսեց նրանց, քաջալերեց և հանդիպման ավարտին նրանց պարգևատրեց գերատեսչական մեդալներով»,- գրել է Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Հիշեցնենք, որ նախորդ գիշեր հակառակորդը հերթական հետախուզադիվերսիոն փորձն էր արել: ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները, ժամանակին հավաստանշելով հակառակորդի հատուկ ջոկատայինների առաջխաղացումը, դիմել են պատասխան գործողությունների և, նրանց պատճառելով նշանակալի կորուստ, հետ շպրտել ելման դիրքեր: Ըստ նախնական տվյալների՝ ադրբեջանական կողմը տվել է առնվազն երկու զոհ և մեկ վիրավոր: Ադրբեջանական գրոհայիններին դիմակայելու ընթացքում պաշտպանության բանակը ունեցել է մեկ կորուստ: Հակառակորդի դեմ ծավալված մերձամարտում զոհվել է ՊԲ զինծառայող, եֆրեյտոր, 1995թ. ծնված Էրիկ Վիլենի Գասպարյանը:

С.Оганян навестил военнослужащих, отразивших атаку диверсию противника
Сегодня министр обороны Армении Сейран Оганян посетил госпиталь и встретился с военнослужащими, отразившими диверсию азербайджанской стороны 28 мая. Об этом сообщил на своей странице в Facebook пресс-секретарь министра обороны РА Арцрун Ованнисян.
По его словам, министр побеседовал с военнослужащими, подбодрил их. В завершении встречи глава оборонного ведомства наградил военнослужащих ведомственными медалями.
Напомним, в ночь с 27 на 28 мая, в районе 02:55, подразделения вооруженных сил Азербайджана предприняли очередные диверсионно-разведывательные действия в южном направлении линии соприкосновения ВС НКР и Азербайджана. Передовые подразделения Армии обороны НКР вовремя заметили продвижение азербайджанских спецназовцев и предприняли ответные действия, отбросив противника на исходные позиции. В ходе отступления противник понес серьезные потери. По предварительным данным, с азербайджанской стороны погибли по меньшей мере двое военнослужащих, еще один ранен.