Սերժ Սարգսյանն այցելել է Հայաստանում Միացյալ Թագավորության դեսպանատուն
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության ազգային տոնի՝ Եղիսաբեթ Երկրորդ Թագուհու ծննդյան պաշտոնական օրվա առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Նորին Մեծություն Միացյալ Թագավորության Թագուհի Եղիսաբեթ Երկրորդին և Նորին Գերազանցություն Միացյալ Թագավորության վարչապետ Դեյվիդ Քեմերոնին: Այս մասին հայտնում են երկրի ղեկավարի մամուլի գրասենյակից:
Նախագահը տոնի առթիվ բարեմաղթանքներ է հղել Թագուհուն, արքայական ընտանիքին ու բրիտանացի ժողովրդին և վստահություն հայտնել, որ բնականոն կերպով զարգացող հայ-բրիտանական հարաբերությունները կշարունակեն ընդլայնվել և խորանալ՝ ի նպաստ երկու ժողովուրդների բարօրության:
Վարչապետ Դեյվիդ Քեմերոնին ուղղված շնորհավորական ուղերձում Սերժ Սարգսյանը համոզվածություն է հայտնել, որ համատեղ ջանքերով հնարավոր կլինի նպաստել Հայաստանի և Միացյալ Թագավորության միջև առկա բարեկամական հարաբերությունների ամրապնդմանը՝ նոր հեռանկարներ ստեղծելով փոխշահավետ համագործակցության հետագա զարգացման համար ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ ձևաչափերով: Հանրապետության Նախագահն իր շնորհավորական ուղերձում բարգավաճում և շարունակական առաջընթաց է մաղթել Միացյալ Թագավորությանը:
Սերժ Սարգսյանը Մեծ Բրիտանիայի ազգային տոնի կապակցությամբ այսօր այցելել է նաև Հայաստանի Հանրապետությունում Միացյալ Թագավորության դեսպանատուն, տոնի կապակցությամբ շնորհավորել դեսպան Քեթրին Ջեյն Լիչին, դեսպանատան աշխատակիցներին: Նախագահը բարեմաղթանքներ է հղել ամբողջ անձնակազմին, հաջողություններ մաղթել նրանց՝ հայ-բրիտանական հարաբերությունների ամրապնդման և զարգացման ամենօրյա գործունեության մեջ:

Президент Армении посетил посольство Великобритании
Президент Армении Серж Саргсян сегодня направил поздравительное послание Королеве Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии Елизавете II и премьер-министру Великобритании Дэвиду Кэмерону в связи с национальным праздником – официальным днем рождения Королевы Елизаветы II.
Как сообщили в пресс-службе президента, С.Саргсян по случаю праздника направил поздравления королеве, королевской семье и народу Британии, выразив уверенность, что развивающиеся армяно-британские отношения продолжат расширяться и углубляться во благо двух народов.
В поздравительном послании, адресованном Дэвиду Кэмерону, С.Саргсян выразил уверенность, что совместными усилиями удастся способствовать укреплению дружеских отношений между Арменией и Соединенным Королевством, создавая новые перспективы для дальнейшего развития взаимовыгодного сотрудничества как в двустороннем, так и в многостороннем форматах. В своем поздравительном послании президент пожелал Соединенному Королевству процветания и продолжительного прогресса.
Сегодня президент Армении также посетил посольство Соединенного Королевства в Армении. С.Саргсян поздравил посла Кэтрин Джейн Лич, сотрудников посольства, пожелал им успехов в деятельности, направленной на укрепление и развитие армяно-британских отношений.