Սերժ Սարգսյանն այցելել է Հայաստանում Միացյալ Թագավորության դեսպանատուն
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության ազգային տոնի՝ Եղիսաբեթ Երկրորդ Թագուհու ծննդյան պաշտոնական օրվա առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Նորին Մեծություն Միացյալ Թագավորության Թագուհի Եղիսաբեթ Երկրորդին և Նորին Գերազանցություն Միացյալ Թագավորության վարչապետ Դեյվիդ Քեմերոնին: Այս մասին հայտնում են երկրի ղեկավարի մամուլի գրասենյակից:
Նախագահը տոնի առթիվ բարեմաղթանքներ է հղել Թագուհուն, արքայական ընտանիքին ու բրիտանացի ժողովրդին և վստահություն հայտնել, որ բնականոն կերպով զարգացող հայ-բրիտանական հարաբերությունները կշարունակեն ընդլայնվել և խորանալ՝ ի նպաստ երկու ժողովուրդների բարօրության:
Վարչապետ Դեյվիդ Քեմերոնին ուղղված շնորհավորական ուղերձում Սերժ Սարգսյանը համոզվածություն է հայտնել, որ համատեղ ջանքերով հնարավոր կլինի նպաստել Հայաստանի և Միացյալ Թագավորության միջև առկա բարեկամական հարաբերությունների ամրապնդմանը՝ նոր հեռանկարներ ստեղծելով փոխշահավետ համագործակցության հետագա զարգացման համար ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ ձևաչափերով: Հանրապետության Նախագահն իր շնորհավորական ուղերձում բարգավաճում և շարունակական առաջընթաց է մաղթել Միացյալ Թագավորությանը:
Սերժ Սարգսյանը Մեծ Բրիտանիայի ազգային տոնի կապակցությամբ այսօր այցելել է նաև Հայաստանի Հանրապետությունում Միացյալ Թագավորության դեսպանատուն, տոնի կապակցությամբ շնորհավորել դեսպան Քեթրին Ջեյն Լիչին, դեսպանատան աշխատակիցներին: Նախագահը բարեմաղթանքներ է հղել ամբողջ անձնակազմին, հաջողություններ մաղթել նրանց՝ հայ-բրիտանական հարաբերությունների ամրապնդման և զարգացման ամենօրյա գործունեության մեջ:

Serzh Sargsyan visits British embassy
Armenian President Serzh Sargsyan sent today a congratulatory message to Queen Elizabeth II and British Prime Minister David Cameron on the occasion of a national holiday – the official birthday of Queen Elizabeth II, the presidential press service reported.
Serzh Sargsyan extended congratulations to Queen Elizabeth II, the royal family and the people of Great Britain. He expressed confidence that the developing Armenian-British relations will continue to expand and deepen for the good of the two nations.
In his congratulatory message to Prime Minister David Cameron, S. Sargsyan said that joint efforts will allow strengthening the friendly relations between Armenia and the United Kingdom and creating new prospects for the further development of mutually beneficial cooperation in both the bilateral and multilateral formats. In his message, the Armenian president wished well-being and lasting progress to the UK.
The Armenian president visited today the British embassy in Armenia. He congratulated British Ambassador Catherine Leach and the embassy staff, wishing them success in their activities aimed at strengthening and promotion of Armenian-British ties.