Պատգամավորը` կառավարությանը. Դուք ո՛չ ինտելեկտուալ եք, ո՛չ գեղեցիկ
Տիգրան Սարգսյանը հրաժարական տվեց, որովհետև նրա կառավարությունը ձախողվել էր: Իսկ նոր կառավարությունը ազնիվ խաղով չսկսեց իր աշխատանքը, քանի որ չասաց, թե որոնք էին նախորդ կառավարության ձախողումներերի պատճառները: 2013-ի պետական բյուջեի կատարողականի քննարկման ժամանակ այս մասին ասաց ԱԺ «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Ռուբիկ Հակոբյանը:
Դիմելով նոր կառավարությանը` պատգամավորն ասաց, որ հին կառավարության սխալները քննարկելու փոխարեն նոր կառավարությունը դեռ հայտարարում է, որ գնահատական չի տալու հին կառավարությանը.
«Դա նշանակում է, որ նոր կառավարությունը մտադիր չէ շտկել նախորդի սխալները և ցանկանում է, որ իր ձախողման դեպքում էլ իր սխալներին ոչ ոք գնահատական չտա»,- ասաց Ռ. Հակոբյանը:
Շարունակելով խոսքը` «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավարն ասաց, որ հակառակ բոլոր տեսակի պնդումների` ինքը չի տեսնում նոր կառավարության անկեղծությունը. «Ձեզ խաբել են, դուք ո՛չ ինտելեկտուալ եք, ո՛չ գեղեցիկ և ո՛չ էլ կարող եք բեռը տանել»,- ասաց նա` ավելացնելով, որ ստեղծված համակարգը հակացուցված է նորմալ գործ անողների համար:
Եզրափակելով խոսքը` Ռ. Հակոբյանն ասաց, որ ներկայում ավելի հրատապ խնդիրներ կան լուծելու, քան` սահմանադրական փոփոխություններ իրականացնելը.
«Քաղաքական նարցիսիզմը մի կողմ դրեք, դուրս եկեք ինքնասիրահարված վիճակից, ամեն ինչ, իսկապես, շատ վատ է: Խաբելով, ճարպկություն անելով` ոչինչ չեք փոխի»:

Акопян: Новое правительство не намерено исправлять ошибки предыдущего
Тигран Саркисян подал в отставку, поскольку возглавляемое им правительство потерпело неудачу, а новое правительство начало свою деятельность с нечестной игры, так и не назвав причины краха предыдущего правительства. Об этом заявил сегодня руководитель фракции «Наследие» Рубик Акопян в ходе обсуждения в парламенте Армении отчета об исполнении госбюджета на 2013 год.
Обратившись к новому правительству, депутат отметил, что вместо обсуждения ошибок прежнего кабинета министров, правительство заявляет о том, что не дает оценку деятельности предыдущего.
«Это значит, что новое правительство не намерено исправлять ошибки предыдущего кабинета министров, и желает, чтобы в случае своего провала, также никто не давал оценок», - сказал Р.Акопян.
Глава фракции «Наследие» заявил, что в противовес любым утверждениям, он не видит искренности в действиях нового правительства. «Вас обманули: вы не являетесь ни интеллектуалами, ни красивыми и даже не способны взять на себя такую нагрузку», - сказал депутат.
По его словам, создавшаяся система противопоказана для тех, кто хочет нормально работать.
Резюмируя, Рубен Акопян отметил, что сегодня в стране есть проблемы, требующие более срочного решения, чем реализация конституционных реформ.
«Оставьте в сторону политический нарциссизм, выйдите из состояния самовлюбленности, в действительности все очень плохо. Прибегая к обману, ловкости, вы ничего не измените», - заявил Р.Акопян.