Ռուսաստանի արտգործնախարարը պաշտոնական այցով կգա Հայաստան
ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հրավերով  հունիսի 22-23-ը պաշտոնական այցով Հայաստանում կգտնվի Ռուսաստանի արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովը: Երևանում Սերգեյ Լավրովին կընդունի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանը, կկայանան Հայաստանի և Ռուսաստանի արտգործնախարարների բանակցությունները: Այս մասին հայտնում են ԱԳՆ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Հանդիպումներին կքննարկվեն 2013թ. դեկտեմբերի 2-ին ՌԴ նախագահի` Հայաստան կատարած պետական այցի շրջանակներում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրականացման ընթացքը, հայ-ռուսական դաշնակցային փոխհարաբերությունների, ռազմավարական գործընկերության հետագա խորացման ուղղությամբ ձեռնարկվող քայլերը, Եվրասիական միությանը Հայաստանի անդամակցության գործընթացը:
Հայ-ռուսական բազմաոլորտ փոխգործակցությունը վերընթաց կերպով զարգանում է՝ ներառելով նորանանոր բնագավառներ, ակտիվորեն գործում են միջկառավարական, միջխորհրդարանական հանձնաժողովները։ Ձևավորվել է արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների միջև պարբերական խորհդարկցությունների արդյունավետ մեխանիզմ, ընդլայնվող փոխգործակցություն միջազգային կազմակերպությունների շրջանակներում:
Բանակցությունների օրակարգում են լինելու առևտրատնտեսական հարաբերությունների ընդլայնման, վերջին տարիներին նոր թափ ստացած ապակենտրոնացված ձևաչափով համագործակցության խորացմանն առնչվող հարցեր։
Երևանյան բանակցությունների ընթացքում կքննարկվեն ղարաբաղյան հիմնախնդրի կարգավորման գործընթացն առաջ մղելուն ուղղված ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների ջանքերը։

Russian foreign minister to pay official visit to Armenia
Russian Foreign Minister Sergei Lavrov will pay an official visit to Yerevan on June 22-23 at the invitation of Armenian Foreign Minister Edward Nalbandyan, Armenian Foreign Ministry said.
Armenian President Serzh Sargsyan will receive Sergei Lavrov. The foreign ministers of the countries are expected to hold talks.
At the meetings the sides will discuss the implementation of the agreements reached during the Russian president’s visit to Armenia on December 2, the allied relations between Armenia and Russia, the deepening of military cooperation, and the process of Armenia’s accession to the Eurasian Union. On the agenda are issues related to the expansion of commercial and economic links and the deepening of decentralized cooperation.
The sides will also discuss the OSCE Minsk Group Co-chairs’ efforts to advance negotiations on the Nagorno Karabakh conflict settlement. Regional and international problems will be addressed as well.