Սերժ Սարգսյանը հունիսի 18-ին պաշտոնական այցով կմեկնի Վրաստան
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը հունիսի 18-ին պաշտոնական այցով կմեկնի Վրաստան: Այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ նախագահի մամուլի ծառայությունից:
Սերժ Սարգսյանը հանդիպումներ կունենա Վրաստանի բարձրագույն ղեկավարության հետ:
Այցի շրջանակներում նախատեսված է Հանրապետության Նախագահի առանձնազրույցը Վրաստանի Նախագահ Գիորգի Մարգվելաշվիլիի հետ, որին կհաջորդեն երկու երկրների պաշտոնական պատվիրակությունների մասնակցությամբ ընդլայնված կազմով բանակցությունները և հայ-վրացական համագործակցության խորացմանն ու զարգացմանն ուղղված փաստաթղթերի ստորագրման արարողությունը: Նախագահներ Սերժ Սարգսյանը և Գիորգի Մարգվելաշվիլին բանակցությունների արդյունքները կամփոփեն զանգվածային լրատվամիջոցների առջև համատեղ հայտարարությամբ:
Հանրապետության Նախագահը հանդիպումներ կունենա նաև Վրաստանի խորհրդարանի նախագահ Դավիթ Ուսուպաշվիլիի և վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլիի հետ:
Վրաստանի մայրաքաղաքում Նախագահ Սերժ Սարգսյանը կայցելի «Հերոսների» հրապարակ և ծաղկեպսակ կդնի հուշակոթողին:
Սերժ Սարգսյանը Թբիլիսիի Շոթա Ռուսթավելիի անվան պետական ակադեմիական թատրոնում ներկա կգտնվի Սայաթ-Նովայի 300-ամյակին նվիրված գալա համերգին ևս:

Armenian president to visit Georgia on June 18
On Wednesday, June 18 Armenian President Serzh Sargsyan will pay an official visit to Georgia where he will meet the top leaders of the country, the presidential press service reported.
Serzh Sargsyan is expected to meet with Georgian President Georgy Margvelashvili. The meeting will be followed by a meeting of the official delegations of the two countries and a ceremony of signing documents on the development and deepening of Armenian-Georgian cooperation. Presidents Sargsyan and Margvelashvili will summarize the results of talks at a joint press conference.
The Armenian president will also meet the Georgian parliament speaker David Usupashvili and Prime Minister Irakli Garibashvili.
Serzh Sargsyan will lay a wreath at the Memorial Complex in Heroes Square of Tbilisi.
The Armenian president will also attend a gala concert dedicated to the 300th anniversary of Sayat Nova in Tbilisi’s Shota Rustaveli State Academic Theatre.