Սերժ Սարգսյանը հունիսի 18-ին պաշտոնական այցով կմեկնի Վրաստան
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը հունիսի 18-ին պաշտոնական այցով կմեկնի Վրաստան: Այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ նախագահի մամուլի ծառայությունից:
Սերժ Սարգսյանը հանդիպումներ կունենա Վրաստանի բարձրագույն ղեկավարության հետ:
Այցի շրջանակներում նախատեսված է Հանրապետության Նախագահի առանձնազրույցը Վրաստանի Նախագահ Գիորգի Մարգվելաշվիլիի հետ, որին կհաջորդեն երկու երկրների պաշտոնական պատվիրակությունների մասնակցությամբ ընդլայնված կազմով բանակցությունները և հայ-վրացական համագործակցության խորացմանն ու զարգացմանն ուղղված փաստաթղթերի ստորագրման արարողությունը: Նախագահներ Սերժ Սարգսյանը և Գիորգի Մարգվելաշվիլին բանակցությունների արդյունքները կամփոփեն զանգվածային լրատվամիջոցների առջև համատեղ հայտարարությամբ:
Հանրապետության Նախագահը հանդիպումներ կունենա նաև Վրաստանի խորհրդարանի նախագահ Դավիթ Ուսուպաշվիլիի և վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլիի հետ:
Վրաստանի մայրաքաղաքում Նախագահ Սերժ Սարգսյանը կայցելի «Հերոսների» հրապարակ և ծաղկեպսակ կդնի հուշակոթողին:
Սերժ Սարգսյանը Թբիլիսիի Շոթա Ռուսթավելիի անվան պետական ակադեմիական թատրոնում ներկա կգտնվի Սայաթ-Նովայի 300-ամյակին նվիրված գալա համերգին ևս:

Президент Армении 18 июня отбудет с официальным визитом в Грузию
Президент Армении Серж Саргсян в среду, 18 июня, отбудет с официальным визитом в Грузию, где проведет встречи с высшим руководством республики. Об этом сообщает пресс-служба главы армянского государства.
В рамках визита запланирована встреча Сержа Саргсяна с президентом Грузии Георгием Маргвелашвили, затем состоятся переговоры в расширенном составе с участием официальных делегаций двух стран и церемония подписания документов, направленных на развитие и углубление армяно-грузинского сотрудничества. Президенты Серж Саргсян и Георгий Маргвелашвили подведут итоги переговоров на совместной пресс-конференции.
Глава государства встретится также со спикером парламента Грузии Давидом Усупашвили и премьер-министром этой страны Ираклием Гарибашвили.
В Тбилиси президент посетит Площадь Героев и возложит венок к мемориальному комплексу.
Серж Саргсян также посетит посвященный 300-летию Саят-Новы гала-концерт, который состоится в Государственном академическом театре им. Шота Руставели в Тбилиси.