Շարմազանովը խախտեց ԱԺ կանոնակարգ օրենքը՝ կառավարության անդամների համար
Այսպես` պատգամավորներին պետք է «Հանրային հատվածի կազմակերպությունների հաշվապահական հաշվառման մասին» օրենքի նախագիծը ներկայացներ ՀՀ ֆինանսների նախարարի տեղակալ Վախթանգ Միրումյանը, ով սակայն այդպես էլ չներկայացավ խորհրդարան: Սա դուր չեկավ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովին, ով օգտվելով իր լիազորություններից, դադարեցրեց ԱԺ նիստը:
«Քանի որ Կառավարության ներկայացուցիչը դեռևս չի կարողանում ժամանել ԱԺ` չգիտեմ ինչ պատճառներով, այնուամենայնիվ ներողություն եմ խնդրում, բայց ԱԺ բնականոն աշխատանքի համար, ես պետք է կանոնակարգ օրենք խախտեմ ու ԱԺ նիստը դադարեցնեմ, որ կառավարության անդամները ու մեր զեկուցողը հասկանան, որ պետք է ժամանակին գան այստեղ»,- ասաց Է. Շարմազանովը:
ԱԺ փոխնախագահն ընդգծեց, որ պատգամավորները պարտավոր չեն նստել ու սպասել, թե երբ ԱԺ կգա կառավարության ներկայացուցիչը:
«Ես չեմ կարծում, որ պատգամավորները պետք է նստեն այստեղ և մի 10 րոպե սպասեն զեկուցողին: ԱԺ նիստը դադարեցնում է աշխատանքը, ցտեսություն, կհանդիպենք վաղը` ժամը 11-ին»,- եզրափակեց խոսքը Է. Շարմազանովը:

Parliament sitting interrupted due to absence of deputy finance minister
The special sitting of the Armenian parliament today was interrupted due to the absence of Deputy Finance Minister Vakhtang Mirumyan who was expected to present the draft law on accounting in public sector institutions.
The deputy minister did not arrive in the parliament. This circumstance annoyed the parliamentary vice speaker Edward Sharmazanov who exercised his powers to stop the special sitting of the National Assembly.
“As the government representative cannot arrive in the parliament for some unknown reason, I want to apologize to you, but in order to ensure normal work of the National Assembly, I should break the Rules of Procedure of the NA and end the sitting so that government members and the rapporteur will understand that they must arrive on time,” E. Sharmazanov noted.
“I don’t think that deputies should sit here and wait for the rapporteur. I will close the sitting. See you at 11 tomorrow,” Sharmazanov said.