Մանրամասներ՝ դիվերսիայից. Հակառակորդը փորձել է շրջապատել մեր դիրքերից մեկը
Ինչպես ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, այսօր հակառակորդը Տավուշի ուղղությամբ դիվերսիայի փորձ է արել: ՀՀ ՊՆ մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանը Facebook-յան իր էջում ներկայացրել է դեպքի վերաբերյալ որոշ մանրամասներ:
«Այսօր ժամը 15-ի սահմաններում, ՀՀ պետական սահմանի հյուսիսարևելյան հատվածում` Տավուշի մարզի Այգեձոր գյուղի մերձակայքում, հակառակորդի կողմից դիվերսիոն-հետախուզական գործողության փորձ է ձեռնարկվել:
Հակառակորդը փորձել է շրջապատման մեջ առնել ՀՀ ԶՈւ-երի դիրքերից մեկը:
ՀՀ ԶՈւ առաջապահ ստորաբաժանումների ձեռնարկած համապատասխան միջոցառումների արդյունքում հակառակորդի դիվերսիոն գործողության փորձը կասեցվել է:

А.Ованнисян: Противник пытался окружить одну из позиций ВС Армении
Сегодня подразделения ВС Азербайджана предприняли попытку диверсии в направлении Тавушской области Армении. Пресс-секретарь министра обороны Армении Арцрун Ованнисян представил на своей странице в социальной сети Facebook некоторые детали.
«Сегодня, около 15:00, на северо-восточном направлении государственной границы Армении, в окрестностях села Айгедзор Тавушской области, противником была предпринята попытка диверсионно-разведывательных действий.
Противник пытался окружить одну из позиций ВС Армении.
В результате действий, предпринятых передовыми подразделениями ВС Армении, попытка диверсионных действий была пресечена.