Էլեկտրաէներգիայի թանկացմամբ մեր կյանքը 10 տոկոսով կթանկանա. Ռ. Հակոբյան
ԱԺ ոչ իշխանական չորս ուժերը կարծում են, որ Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի երեկվա որոշումը քաղաքական էր: Այս մասին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Ռուբիկ Հակոբյանը:
Իշխանությունների մոտ, շարունակեց խոսքը պատգամավորը, ավանդույթ է ձևավորվել փաստի առաջ կանգնացնել` հայտարարելով, որ ունեն պարտք և պետք է գազի սակագին փոխվի:
«Կատարվում է այն, ինչ հակասահմանադրական է: Իշխանությունները, նման որոշումներ կայացնելիս, հակաօրինական ճանապարհով են առաջնորդվում»,- ասաց Ռ. Հակոբյանը:
Շարունակելով խոսքը` Ռ. Հակոբյանն ասաց, որ էլեկտրաէներգիայի սակագնի բարձրացումը լուրջ խնդիրների է բերելու, քանի որ «առնվազն 10 տոկոսով կթանկանա մեր կյանքը»:
Քառյակը հաստատուն է իր որոշումներում, և եթե իշխանությունները, Ռ. Հակոբյանի խոսքով, իրենց ճիշտ չեն հասկացել և քաղաքական այս պաուզան օգտագործում են հակաօրինական որոշումներ կայացնելու համար, ապա քառյակը աշնանը հակահարվածը կտա:

Р.Акопян: Подорожание эл. энергии приведет к 10% росту цен в Армении
Четыре парламентские непровластные политические силы Армении считают, что принятое накануне Комиссий по урегулированию общественных услуг РА решение о повышении тарифов на электроэнергию с 1 августа является политическим. Об этом заявил сегодня журналистам руководитель парламентской фракции партии «Наследие» Рубен Акопян.
По словам депутата, власти Армении сформировали традицию ставить перед фактом общественность, объявляя о том, что накоплены долги и тариф на газ должен быть повышен.
«Происходящее – антиконституционно. Власти при принятии подобных решений руководствуются незаконными методами», - сказал Р.Акопян.
Депутат подчеркнул, что повышение тарифов на электроэнергию приведет к серьезным проблемам, поскольку «жизнь в республике подорожает как минимум на 10 процентов».
Как отметил Р.Акопян, четыре парламентские партии четко придерживаются своих решений, и если власти ошибочно поняли представленные ими требования и используют эту паузу для принятия незаконных решений, то получат адекватный ответ осенью.