Երրորդ  և Չորրորդ գյուղերում հոսանքազրկումները եղել են պլանային. ՀԷՑ
Մամուլում լուրեր են շրջանառվում, որ10 օր անընդմեջ, օրը 4-10 ժամ անջատվել են Երևանի ծայրամասերի, հատկապես Չորրորդ և Երրորդ գյուղերի, Հաղթանակ թաղամասի լույսերը:
Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում բնակիչները հաստատեցին, որ օրեր առաջ՝ հունիսի 27-ին, Հաղթանակի 13 փողոցի լույսերը անջատվել են երեկոյան ժամը 9-ից, իսկ հուլիսի 1-ին կեսօրից հոսանք չի եղել մոտավորապես 3 ժամ:
«Այսօր մոտ 3-4 ժամ լույս չենք ունեցել: Օրերս հարևանի ծնունդն էր, մարտկոցով լուսամփոփ ենք տվել, որ գոնե մարդիկ իրար դեմք տեսնեն»,- պատմեց բնակիչներից մեկը, ով ասաց նաև, որ հոսանքազրկումներ են եղել նաև հարակից թաղամասերում:
Մեզ հետ զրույցում ՀԷՑ մամուլի խոսնակ Նատալյա Սարջանյանը նշեց, որ դրանք հիմնականում եղել են պլանային անջատումներ, որոնց մասին բնակչությանը նախապես տեղյակ է պահվել:
«Հաղթանակի 10, 11, 12, 13 և 14 թաղամասերում հունիս-հուլիս ամիսների ընթացքում ունեցել ենք ընդհանուր առմամբ 12 անջատում, որից երկուսը՝ հունիսի 27-ին և հուլիսի 1-ին եղել են պլանային անջատումներ»,- նշեց նա՝ հավելելով, որ այդ ընթացքում ընթացել են վերականգնողական աշխատանքներ, որի մասին բնակչությանը պատշաճ կերպով տեղյակ են պահել:
«Իսկ մնացած անջատումները առաջացել են քամու հետևանքով: Ենթակայանում խնդիրներ են եղել և հոսանքն անջատվել է»,- ասաց նա:

ENA: Power cuts in Third and Fourth Villages were scheduled ones
The press reported that in the past ten days, there have constantly been power outages for 4-10 hours in many outskirts of Yerevan, particularly in 4th and 3rd Villages and Haghtanak neighborhood.
Residents of these neighborhoods told the correspondent of Aysor.am about outages in Haghtanak neighborhood June 27 and on the afternoon of July 1.
“We had no power supply for 3-4 hours today. Our neighbor celebrated his birthday so they had to use a battery-powered lamp so that people could see each other,” a resident said, adding that there were outages in neighboring areas as well.
The spokeswoman for Electric Networks of Armenia (ENA) Company Natalia Sarajanyan told Aysor.am that the outages were mainly scheduled ones, while the population was notified of them in advance.
“There were 12 outages in Haghtanak in June and July, including two scheduled ones – on June 27 and July 1,” she said, noting that repairs were carried during the outages.
“The remaining outages were due to strong winds that caused problems in substations,” ENA spokeswoman said.