Աշոտյանը հուսով է` Րաֆֆին ԿԳՆ-ի մասին հաջորդիվ կհիշի պատեհ առիթով և տեղին
Ինչպես ավելի վաղ հայտնել ենք, այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը «Ժառանգություն» կուսակցության նախագահ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը հայտարարել է, որ ԱԱԾ աշխատակցի և իրենց կուսակցության անդամի հայտնի դեպքի կապավորը եղել է ԿԳ նախարար Արմեն Աշոտյանի խորհրդականը:
Այդ հայտարարության վերաբերյալ չուշացավ նաև Արմեն Աշոտյանի պատասխանը: Այսպես` նախարարը Facebook-յան իր էջում գրել է.
«Րաֆֆի Հովհաննիսյանի հայտարարությունը չեմ կարող չմեկնաբանել:
Րաֆֆու «սերը» և ուշադրությունը ՀՀ ԿԳՆ-ի և իմ հանդեպ վաղուց է հայտնի: Իր այսօրվա տեսակետն այդ վերաբերմունքի դրսևորման շարքից է:
Հույս ունեմ, որ հաջորդ անգամ Րաֆֆին կհիշի ՀՀ ԿԳՆ-ի մասին պատեհ առիթով և տեղին, իսկ «քառյակային» հավատարմութունն ընդգծելու և իշխանություններից դիստանցվելու նպատակով` այլ փաստարկներ կորոնի»:

Министр образования и науки Армении ответил Раффи Ованнисяну
«Не могу не прокомментировать заявление Раффи Ованнисяна. «Любовь» и внимание Раффи к министерству образования и науки и лично ко мне давно известны. Сегодняшнее его мнение – проявление этого отношения», - написал министр образования и науки Армении Армен Ашотян на своей странице в Facebook.
«Надеюсь, что в следующий раз Раффи вспомнит про министерство по удобному случаю и к месту, и будет искать другие доводы, чтобы подчеркнуть верность «четверке» и дистанцироваться от властей», - отметил министр.
Напомним, что сегодня руководитель партии «Наследие» Раффи Ованнисян на встрече с журналистами осудил попытку вербовки сотрудником Службы национальной безопасности Армении члена партии «Наследие» и журналиста Грайра Манукяна.
Р.Ованнисян также сообщил, что «связным сотрудника Службы национальной безопасности был советник министра образования и науки».