«ԱԱԾ աշխատակցի և «Ժառանգության» անդամի կապավորը Աշոտյանի խորհրդականն է»
«Ժառանգություն» կուսակցության նախագահ Րաֆֆի Հովհաննիսյանն այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը դատապարտեց իր կուսակցության անդամ և լրագրող Հրայր Մանուկյանին ԱԱԾ-ի կողմից հավաքագրելու դեպքը:
«Դա վտանգավոր և հակաօրինական է, որն ուղեկցվեց անձնական, ընտանեկան և նաև՝ կուսակցության նկատմամբ սպառնալիքներով: Ես ցավ եմ ապրում, որ այս չընտրված իշխանությունը, Սերժ Սարգսյանի գլխավորությամբ, ահաբեկում է մեր վարչության նոր անդամներին: Մենք դատապարտում ենք այս երևույթը»,- ասաց Ր. Հովհաննիսյանը:
Հրայր Մանուկյանը, Րաֆֆի Հովհաննիսյանի խոսքով, այսօր դիմելու է Դատախազութուն և ՄԻՊ` ներկայացնելով հաղորդում հանցագործության մասին:
«Այստեղ հարուցվում է հերթական անգամ ներկա վարչակազմի ապօրինությունը` երկու գերատեսչական մարմինների մասնակցությամբ` ԱԱԾ-ի կապավորը եղել է Կրթության և գիտության նախարարի խորհրդականը: Մենք պահանջելու ենք, որ իրավական համակարգը մինչև վերջ պարզի եղելությունը, եթե իհարկե կարող է»,- ասաց Ր. Հովհաննիսյանը` չցանկանալով այլ մանրամասներ ներկայացնել:

Raffi Hovannisian: Education minister’s advisor was messenger of NSS agent
At a meeting with journalists today, the leader of Heritage Party Raffi Hovannisian condemned the attempt made by an agent by Armenia’s National Security Service (NSS) to recruit Heritage member, journalist Hrayr Manukyan.
“It is a dangerous and illegal phenomenon, and it was accompanied by personal threats. It is painful to see a member of our party being terrorized by unelected authorities. We condemn this phenomenon,” R. Hovannisian said.
According to him, H. Manukyan today applied to Prosecutor General’s Office and the Office of Armenian Ombudsman to file an application about the crime.
Raffi Hovannisian said that the education and science minister’s advisor was the messenger of that agent of the National Security Service.