«ԱԱԾ աշխատակցի և «Ժառանգության» անդամի կապավորը Աշոտյանի խորհրդականն է»
«Ժառանգություն» կուսակցության նախագահ Րաֆֆի Հովհաննիսյանն այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը դատապարտեց իր կուսակցության անդամ և լրագրող Հրայր Մանուկյանին ԱԱԾ-ի կողմից հավաքագրելու դեպքը:
«Դա վտանգավոր և հակաօրինական է, որն ուղեկցվեց անձնական, ընտանեկան և նաև՝ կուսակցության նկատմամբ սպառնալիքներով: Ես ցավ եմ ապրում, որ այս չընտրված իշխանությունը, Սերժ Սարգսյանի գլխավորությամբ, ահաբեկում է մեր վարչության նոր անդամներին: Մենք դատապարտում ենք այս երևույթը»,- ասաց Ր. Հովհաննիսյանը:
Հրայր Մանուկյանը, Րաֆֆի Հովհաննիսյանի խոսքով, այսօր դիմելու է Դատախազութուն և ՄԻՊ` ներկայացնելով հաղորդում հանցագործության մասին:
«Այստեղ հարուցվում է հերթական անգամ ներկա վարչակազմի ապօրինությունը` երկու գերատեսչական մարմինների մասնակցությամբ` ԱԱԾ-ի կապավորը եղել է Կրթության և գիտության նախարարի խորհրդականը: Մենք պահանջելու ենք, որ իրավական համակարգը մինչև վերջ պարզի եղելությունը, եթե իհարկե կարող է»,- ասաց Ր. Հովհաննիսյանը` չցանկանալով այլ մանրամասներ ներկայացնել:

Раффи Ованнисян: Связным сотрудника СНБ был советник министра образования
Руководитель партии «Наследие» Раффи Ованнисян сегодня на встрече с журналистами осудил попытку вербовки сотрудником Службы национальной безопасности Армении члена партии «Наследие» и журналиста Грайра Манукяна.
«Это опасное и незаконное явление, и сопровождалось угрозами личного характера. Мне больно, когда неизбранная власть терроризирует членов правления нашей партии. Мы осуждаем это явление», - сказал Р.Ованнисян.
По его словам, Г.Манукян сегодня обратится в Генпрокуратуру и Офис защитника прав человека, где представит заявление о преступлении.
Р.Ованнисян также сообщил, что «связным сотрудника Службы национальной безопасности был советник министра образования и науки».