Արցախի նախագահն ընդունել է սփյուռքահայ երիտասարդներին
Նախագահ Բակո Սահակյանը հուլիսի 16-ին ընդունել է Ամերիկայի հայկական համագումարի (ԱՀՀ) կողմից կազմակերպված ամառային ուսանողական ծրագրի շրջանակներում Արցախ ժամանած մի խումբ երիտասարդների: Այս մասին տեղեկացնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Հանդիպման ընթացքում Նախագահ Սահակյանն ուսանողներին է ներկայացրել Արցախում պետականաշինության գործընթացը, հանրապետության սոցիալ-տնտեսական զարգացման հիմնական ցուցանիշները, անդրադարձել երկրի արտաքին քաղաքականությանը և տարածաշրջանային գործընթացներին:
Նախագահը կարևորել է Սփյուռքի հետ կապերի շարունակական ամրապնդումը՝ այս համատեքստում հատուկ նշանակություն տալով սփյուռքահայ երիտասարդների այցելություններին Հայաստան եւ Արցախ, պատմական Հայրենիքում ապրելուն ու աշխատելուն:
Երկրի ղեկավարը բարձր է գնահատել Ամերիկայի հայկական համագումարի գործունեությունն այս ուղղությամբ՝ այն համարելով պահանջված եւ կարեւոր:
Հանդիպմանը մասնակցում էին Հայաստանում և Լեռնային Ղարաբաղում ԱՀՀ տարածաշրջանային տնօրեն Արմինա Դարբինյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент НКР принял молодых людей из Диаспоры
Президент Нагорного Карабаха Бако Саакян принял группу молодых людей, прибывших в Арцах в рамках летней студенческой программы, организованной Армянской Ассамблеей Америки (ААА).
Как сообщили в пресс-службе президента НКР, на встрече глава государства представил студентам процесс государственного строительства в Арцахе, основные показатели социально-экономического развития республики, коснулся внешней политики страны и региональных процессов.
Президент подчеркнул важность последовательного укрепления связей с Диаспорой, особо отметив в данном контексте значение визитов армянской молодежи из Диаспоры в Армению и Арцах, а также проживания и деятельности на исторической Родине.
Во встрече приняли участие региональный директор ААА в Армении и Нагорном Карабахе Армина Дарбинян, другие должностные лица.