Արցախի նախագահն ընդունել է սփյուռքահայ երիտասարդներին
Նախագահ Բակո Սահակյանը հուլիսի 16-ին ընդունել է Ամերիկայի հայկական համագումարի (ԱՀՀ) կողմից կազմակերպված ամառային ուսանողական ծրագրի շրջանակներում Արցախ ժամանած մի խումբ երիտասարդների: Այս մասին տեղեկացնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Հանդիպման ընթացքում Նախագահ Սահակյանն ուսանողներին է ներկայացրել Արցախում պետականաշինության գործընթացը, հանրապետության սոցիալ-տնտեսական զարգացման հիմնական ցուցանիշները, անդրադարձել երկրի արտաքին քաղաքականությանը և տարածաշրջանային գործընթացներին:
Նախագահը կարևորել է Սփյուռքի հետ կապերի շարունակական ամրապնդումը՝ այս համատեքստում հատուկ նշանակություն տալով սփյուռքահայ երիտասարդների այցելություններին Հայաստան եւ Արցախ, պատմական Հայրենիքում ապրելուն ու աշխատելուն:
Երկրի ղեկավարը բարձր է գնահատել Ամերիկայի հայկական համագումարի գործունեությունն այս ուղղությամբ՝ այն համարելով պահանջված եւ կարեւոր:
Հանդիպմանը մասնակցում էին Հայաստանում և Լեռնային Ղարաբաղում ԱՀՀ տարածաշրջանային տնօրեն Արմինա Դարբինյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

NKR president receives Diaspora youths
President of the Nagorno Karabakh Republic Bako Sahakyan received a group of young people who came to Artsakh as part of a summer student program organized by the Armenian Assembly of America (AAA), the press service of the NKR President Office said.
At the meeting Bako Sahakyan informed the students about the process of state building in Artsakh, the main indices of the republic’s socioeconomic development, the foreign policy of Artsakh, and regional developments.
The president of NKR stressed the importance of consistent strengthening of the ties with the Diaspora, indicating the role of visits paid by Diaspora Armenian youths to Armenia and Artsakh and of their stay and activities in the historic homeland.
AAA Regional Director for Armenia and NKR Armina Darbinyan and other officials participated in the meeting.