Այս տարվա առաջին 6 ամիսների ընթացքում Երևանում ծնվել է 10284 երեխա
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի հանձնարարությամբ քաղաքապետարանի ենթակայության բուժհաստատություններում քաղաքացիների պատշաճ սպասարկման և մատուցվող ծառայությունների որակի բարձրացման ուղղությամբ սահմանված է մշտական հսկողություն: Երևանի քաղաքապետարանի լրատվության բաժնի փոխանցմամբ՝ հատուկ այդ նպատակով պատասխանատուների կողմից կազմակերպվում են ստուգայցեր, իրականացվում է աշխատանքների մշտադիտարկում: Ըստ այդմ, 2014 թվականի առաջին կիսամյակում քաղաքապետարանի ենթակայության համաբուժարաններում սպասարկված հաճախումների թվաքանակը կազմել է 1 մլն 58.396, այդ թվում՝ 42.874 տնային կանչ:
Նույն ժամանակահատվածում հիվանդանոցային ծառայություններ մատուցող բուժհաստատություններ դիմած 10974 քաղաքացիներից 7384-ը սպասարկվել է պետության կողմից երաշխավորված անվճար բուժօգնության և սպասարկման շրջանակում: Կատարվել է 3799 վիրահատություն՝ նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի 3618-ի համեմատ:
Զգալի թիվ են կազմում նաև Երևանի քաղաքապետարանի նախաձեռնությամբ կանանց միամսյակի կապակցությամբ անվճար բուժօգնության ակցիայի շրջանակում դիմած քաղաքացիները՝ ավելի քան 26 հազար, որոնցից շուրջ 2000-ը վիրահատվել է:
«Շտապբուժօգնության» ծառայության կողմից այս տարվա հունվար-հուլիս ամիսներին սպասարկվել է 113272 կանչ: Հիվանդանոց տեղափոխվածների ընդհանուր թիվը կազմել է 21333:

10,284 babies born in Yerevan in first 6 months of 2014
On the instructions of Yerevan Mayor Taron Margaryan, constant control over the quality of health services is exercised in medical institutions under the jurisdiction of Yerevan Municipality. Regular checks conducted by municipality officials showed that the number of patent visits to medical institutions made 1, 058,396 in first six months of this year, including 42,874 visits to patients’ homes, according to the municipality’s press department.
7,384 out of 10,974 citizens who applied to city hospitals in the indicated period were given free health services funded by the state. 3,799 surgeries were performed as compared to 3,618 in the same period of last year.
Over 26,000 women applied to medical institutions of Yerevan during Women’s Health Month initiated by the municipality. 2 thousand underwent surgery.
Ambulance Service of Yerevan responded to 113,272 calls in January-July 2014. 21, 333 patients were hospitalized.