Ռեկտորի եղբոր սպանություն. Ձերբակալվել է Ռազմական ոստիկանության պաշտոնյա
Գյումրու մանկավարժական համալսարանի ռեկտորի եղբոր` Հարություն Գրիգորյանի սպանության գործով ձերբակալվել է ՀՀ ՊՆ Շիրակի մարզի ռազմական ոստիկանության քրեական հետախուզության բաժնի պետ Արման Կատունյանը:
Այս մասին Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտնեցին ՀՀ ոստիկանության լրատվական բաժնից: Նա գտնվել է Վրաստանում, սակայն երեկ Հայաստան մուտք գործելուց հետո ներկայացել է իրավապահ մարմիններին:
Նշենք, որ փաստի առթիվ հարուցվել էր քրեական գործ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104 (Սպանությունը) և 235 հոդվածների (Ապօրինի կերպով զենք, ռազմամթերք, պայթուցիկ նյութեր կամ պայթուցիկ սարքեր ձեռք բերելը, իրացնելը, պահելը, փոխադրելը կամ կրելը) 1-ին Մասի հատկանիշներով:
ՀՀ ոստիկանության ավելի վաղ տարածած հաղորդագրության համաձայն՝ հուլիսի 24-ին, ժամը 17.10-ին, Գետք համայնքի ղեկավարից ոստիկանության Ախուրյանի բաժնում ահազանգ է ստացվել, որ գյուղի վարչական տարածքում տղամարդու դիակ կա:
Արտաքին զննությամբ դիակի վրա հայտնաբերվել են բռնության հետքեր և հրազենային չորս վնասվածք` որովայնի, թիկունքի և ձեռքի հատվածներում:

Задержан подозреваемый в убийстве брата ректора педуниверситета Гюмри
Задержан подозреваемый в убийстве брата ректора Гюмрийского педагогического университета Арутюна Григоряна. Как сообщили Aysor.am в пресс-службе полиции, задержан начальник отдела уголовного розыска военной полиции Ширакской области Арман Катунян.
До этого Арман Катунян находился на территории Грузии и накануне, 27 июля, при пересечении армяно-грузинской границы сдался правоохранительным органам.
Напомним, брат ректора Гюмрийского педагогического университета Вардевана Григоряна – Арутюн Григорян – был найден мертвым на одной из ферм общины Гетк Ширакской области 25 июля текущего года. При осмотре тела были обнаружены следы насилия, в том числе огнестрельные ранения. На месте происшествия были найдены 2 пули калибра 9 мм и 5 гильз. По факту было возбуждено уголовное дело по признакам преступления, предусмотренного ст.104 (Убийство) и ч.1 ст.235 (Незаконное приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение огнестрельного оружия (кроме гладкоствольного огнестрельного оружия и патронов к нему), боеприпасов, патронов к нарезному огнестрельному оружию, взрывчатых веществ или взрывных устройств) УК РА.
Согласно одной из версий, мотивом для убийства послужила ревность. А. Григорян находился в отношениях с супругой Катуняна.