Վարչապետ. Մենք մեծ նշանակություն ենք տալիս Կանադայի հետ համագործակցությանը
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այսօր ընդունել է Կանադայի աշխատանքի և սոցիալական զարգացման, մշակութային բազմազանության նախարար, Համայնքների պալատի անդամ Ջեյսոն Քեննիի գլխավորած պատվիրակությանը: Այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ կառավարության հասարկայնության և տեղեկատվության միջոցների կապերի հետ վարչությունից;
«Մենք մեծ նշանակություն ենք տալիս Կանադայի հետ և´ քաղաքական, և´ տնտեսական համագործակցության զարգացմանը: Համոզված եմ, որ նման մակարդակի այցերը նպաստում են մեր երկրների և ժողովուրդների միջև հարաբերությունների ամրապնդմանը: Տարածաշրջանի երկրների շարքում Հայաստանն առաջինն է Օտտավայում հիմնել իր դեսպանությունը՝ կարևորելով երկկողմ կապերի զարգացումը», – ողջունելով հյուրերին ընդգծել է երկրի վարչապետը: Հովիկ Աբրահամյանը շնորհակալություն է հայտնել Ջեյսոն Քեննիին Կանադայի կողմից Հայոց ցեղասպանության ճանաչման գործում ունեցած անձնական մեծ ներդրման համար և հրավիրել հաջորդ տարի մասնակցելու այդ առիթով Երևանում կայանալիք ոգեկոչման միջոցառումներին:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը մտքեր են փոխանակել նաև ինտեգրացիոն գործընթացներին Հայաստանի մասնակցության հեռանկարների, տարածաշրջանում ձևավորված աշխարհաքաղաքական իրավիճակի, ինչպես նաև միջազգային զարգացումների վերաբերյալ:

Абраамян: Армения придает важное значение развитию сотрудничества с Канадой
Премьер-министр Армении Овик Абраамян сегодня принял делегацию, возглавляемую членом Палаты общин, министром труда, социального развития и мультикультурализма Канадской Конфедерации Джейсоном Кенни. Об этом сообщает пресс-служба правительства Армении.
«Мы придаем важное значение развитию политического и экономического сотрудничества с Канадой. Уверен, что визиты подобного уровня способствуют укреплению отношений между нашими государствами и народами. Из стран региона Армения первой основала свое посольство в Оттаве, придавая важность развитию двусторонних связей», - заявил премьер-министра Армении, приветствуя гостей.
Овик Абраамян поблагодарил Джейсона Кенни за большой личный вклад в деле признания Геноцида армян и пригласил его в следующем году принять участие в мероприятиях, посвященных 100-ой годовщине Геноцида армян.
В ходе встречи стороны обменялись мнениями вокруг перспектив участия Армении в интеграционных процессах, геополитической ситуации в регионе, а также международных развитий.