Վարչապետ. Մենք մեծ նշանակություն ենք տալիս Կանադայի հետ համագործակցությանը
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այսօր ընդունել է Կանադայի աշխատանքի և սոցիալական զարգացման, մշակութային բազմազանության նախարար, Համայնքների պալատի անդամ Ջեյսոն Քեննիի գլխավորած պատվիրակությանը: Այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ կառավարության հասարկայնության և տեղեկատվության միջոցների կապերի հետ վարչությունից;
«Մենք մեծ նշանակություն ենք տալիս Կանադայի հետ և´ քաղաքական, և´ տնտեսական համագործակցության զարգացմանը: Համոզված եմ, որ նման մակարդակի այցերը նպաստում են մեր երկրների և ժողովուրդների միջև հարաբերությունների ամրապնդմանը: Տարածաշրջանի երկրների շարքում Հայաստանն առաջինն է Օտտավայում հիմնել իր դեսպանությունը՝ կարևորելով երկկողմ կապերի զարգացումը», – ողջունելով հյուրերին ընդգծել է երկրի վարչապետը: Հովիկ Աբրահամյանը շնորհակալություն է հայտնել Ջեյսոն Քեննիին Կանադայի կողմից Հայոց ցեղասպանության ճանաչման գործում ունեցած անձնական մեծ ներդրման համար և հրավիրել հաջորդ տարի մասնակցելու այդ առիթով Երևանում կայանալիք ոգեկոչման միջոցառումներին:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը մտքեր են փոխանակել նաև ինտեգրացիոն գործընթացներին Հայաստանի մասնակցության հեռանկարների, տարածաշրջանում ձևավորված աշխարհաքաղաքական իրավիճակի, ինչպես նաև միջազգային զարգացումների վերաբերյալ:

Armenia attaches importance to development of cooperation with Canada
Armenian Prime Minister Hovik Abrahamyan received today a delegation led by Jason Kenny, Canadian Minister of Employment, Social Development and Multiculturalism, member of the Canadian House of Commons, the press office of the government reported.
“We attach importance to the development of political and economic cooperation with Canada. I am sure that visits at such a level will strengthen relations between our countries and peoples. Armenia was the first regional country to open an embassy in Ottawa, considering it important to promote bilateral ties,” Hovik Abrahamyan said when welcoming the guests.
He thanked Jason Kenny for his great personal contribution to the recognition of the Armenian Genocide and invited him to attend the 2015 events to mark the 100th anniversary of the Genocide.
During the meeting, the sides exchanged opinions on prospects of Armenia’s participation in integration processes, the geopolitical situation in the region, and international developments.