«Վրաստանը խիստ մտահոգված է Ադրբեջանի ու Հայաստանի միջև առկա իրադրությամբ»
Վրաստանն ակնկալում է Ադրբեջանի ու Հայաստանի միջև հակամարտության «անհապաղ վերացում», այսօր լրագրողների հետ զրույցում ասել է Վրաստանի արտգործնախարար Մայա Փանջիկիձեն: Այս մասին հայտնում է «Грузия Online»-ը:
«Մենք խիստ անհանգստությամբ ենք հետևում Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև առկա իրադրությամբ: Ես լիովին համոզված եմ, որ ոչ մեր տարածաշրջանին, ոչ էլ աշխարհին պետք չէ ևս մեկ սառեցրած հակամարտություն, ևս մեկ լարվածության օջախ, այդ պատճառով էլ համոզված եմ, որ երկու երկրների առաջնորդները ընդհանուր լեզու կգտնեն և հակամարտությունը կտեղափոխեն դեպի կարգավորման խաղաղ ճանապարհ»,- ասել է Մ. Փանջիկիձեն:
Փանջիկիձեն հատկապես մտահոգություն է հայտնել երկու կողմերի զինվորների մահվամբ:
«Որքանով տեղյակ եմ, արդեն նշանակված է Ադրբեջանի և Հայաստանի նախագահների հանդիպումը և ես հույս ունեմ, որ հակամարտությունը կվերանա», - ասել է Վրաստանի արտգործնախարարը:

Georgia hopes for an ‘immediate eradication of the conflict” between Azerbaijan and Armenia, Georgian Foreign Minister Maia Panjukidze told reporters.
“We are following the events between Azerbaijan and Armenia with deep concern. I am absolutely sure that neither our region nor the world need yet another frozen conflict, yet another hotbed of tension so I am sure that the leaders of the two countries will find a common language and a peaceful settlement to the conflict,” she said, expressing special concern over the deaths of servicemen from both sides.
“As far as I know, a meeting of the presidents of Armenia and Azerbaijan is already planned which allows me to hope that the conflict will be settled,” M. Panjikidge said.