Սեյրան Օհանյանը և Ջոն Հեֆերնը դիտարկել են իրավիճակը լիցքաթափելու ուղիները
Ասօր ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը և ՀՀ-ում ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպան Ջոն Հեֆերնը քննարկել են Լեռնային Ղարաբաղի շփման գծում և հայ-ադրբեջանական սահմանին տիրող լարված իրադրությունը: Այս մասին հայտնում են ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
Թե' ՀՀ պաշտպանության նախարարը, թե՛ ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանը խորը մտահոգություն են հայտնել վերջին շրջանում լարվածության սրացման վերաբերյալ և դիտարկել են իրավիճակը լիցքաթափելու ուղիները՝ նախևառաջ Մինսկի խմբի գործընթացի միջոցով:
Դեսպան Հեֆերնն իր ցավակցություններն է փոխանցել վերջին օրերին տեղի ունեցած միջադեպերի հետևանքով զոհված զինծառայողների ընտանիքներին և կոչ արել լիցքաթափել իրավիճակը բոլոր կողմերին:

Глава Минобороны Армении обсудил с послом США ситуацию на границе
Министр обороны Армении Сейран Оганян и посол США в РА Джон Хефферн обсудили напряженную ситуацию на линии соприкосновения ВС НКР и Азербайджана и армяно-азербайджанской границе.
Как сообщает пресс-служба оборонного ведомства Армении, в ходе встречи стороны выразили серьезную обеспокоенность в связи с обострением напряженности и обсудили пути разрядки ситуации, прежде всего в рамках Минской группы ОБСЕ.
Джон Хефферн выразил соболезнования семьям погибших в результате недавних инцидентов военнослужащих и призвал все стороны разрядить ситуацию.