Սեյրան Օհանյանը և Ջոն Հեֆերնը դիտարկել են իրավիճակը լիցքաթափելու ուղիները
Ասօր ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը և ՀՀ-ում ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպան Ջոն Հեֆերնը քննարկել են Լեռնային Ղարաբաղի շփման գծում և հայ-ադրբեջանական սահմանին տիրող լարված իրադրությունը: Այս մասին հայտնում են ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
Թե' ՀՀ պաշտպանության նախարարը, թե՛ ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանը խորը մտահոգություն են հայտնել վերջին շրջանում լարվածության սրացման վերաբերյալ և դիտարկել են իրավիճակը լիցքաթափելու ուղիները՝ նախևառաջ Մինսկի խմբի գործընթացի միջոցով:
Դեսպան Հեֆերնն իր ցավակցություններն է փոխանցել վերջին օրերին տեղի ունեցած միջադեպերի հետևանքով զոհված զինծառայողների ընտանիքներին և կոչ արել լիցքաթափել իրավիճակը բոլոր կողմերին:

Armenian Defense Minister Seyran Ohanyan and U.S. Ambassador to Armenia John Heffern discussed the tense situation on the Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan and on the Armenian-Azerbaijani border, Armenian Defense Ministry said.
During the meeting the sides expressed their deep concern over the escalation of tension and discussed ways of deescalating the situation, first of all within the OSCE Minsk Group framework.
John Heffern expressed his condolences to the families of the servicemen killed in recent incidents and called on all the sides to deescalate the situation.