Այս գիշեր հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է 11495 կրակոց. ՊՆ
Անցած գիշեր և այսօր առավոտյան ադրբեջանական կողմը շարունակել է խախտել հրադադարի պահմանման ռեժիմը հայ-ադրբեջանական սահմանագոտու և ղարաբաղա-ադրբեջանական շփման գծի տարբեր հատվածներում: Հիմնականում կիրառվել են հրաձգային, այդ թվում` խոշոր տրամաչափի զինատեսակներ: Այս մասին հայտնում են ՊՆ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
ՀՀ ԶՈւ և ԼՂՀ ՊԲ-ից ստացված օպերատիվ տվյալների համաձայն` օգոստոսի 3-4-ն ընկած ժամանակահատվածում հայ-ադրբեջանական սահմանագոտում և ղարաբայան հատվածում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է 859 անգամ, որից 830 անգամ` ղարաբաղյան հատվածում: Տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ընդհանուր առմամբ 11495 կրակոց:
Հայկական կողմից պատասխան կրակ է բացվել 29 անգամ, որից 12 անգամ` ղարաբաղյան հատվածում: Հայկական կողմից հակառակորդի ուղղությամբ արձակվել է 3616 կրակոց:

Азербайджан за день произвел в сторону армянских позиций более 11 выстрелов
В ночь на 4 августа ВС Азербайджана неоднократно нарушили режим прекращения огня на границе Армении и Азербайджана и на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил.
«В основном, противником была применена огнестрельная боевая техника, в том числе крупнокалиберная. Согласно оперативным данным, полученным из ВС Армении и Армии обороны Нагорного Карабаха, в период между 3 и 4 августа Азербайджан нарушил режим прекращения огня 859 раза, из которых 830 раз - на карабахском отрезке. В сторону армянских постовых из разнокалиберного огнестрельного оружия было произведено 11495 выстрелов», - отметили в Минобороны.
Согласно сообщению, армянская сторона открыла ответный огонь 29 раз, из них 12 раз - на карабахском отрезке.