Այս գիշեր հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է 11495 կրակոց. ՊՆ
Անցած գիշեր և այսօր առավոտյան ադրբեջանական կողմը շարունակել է խախտել հրադադարի պահմանման ռեժիմը հայ-ադրբեջանական սահմանագոտու և ղարաբաղա-ադրբեջանական շփման գծի տարբեր հատվածներում: Հիմնականում կիրառվել են հրաձգային, այդ թվում` խոշոր տրամաչափի զինատեսակներ: Այս մասին հայտնում են ՊՆ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
ՀՀ ԶՈւ և ԼՂՀ ՊԲ-ից ստացված օպերատիվ տվյալների համաձայն` օգոստոսի 3-4-ն ընկած ժամանակահատվածում հայ-ադրբեջանական սահմանագոտում և ղարաբայան հատվածում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է 859 անգամ, որից 830 անգամ` ղարաբաղյան հատվածում: Տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ընդհանուր առմամբ 11495 կրակոց:
Հայկական կողմից պատասխան կրակ է բացվել 29 անգամ, որից 12 անգամ` ղարաբաղյան հատվածում: Հայկական կողմից հակառակորդի ուղղությամբ արձակվել է 3616 կրակոց:

Azerbaijan fired over 11 thousand shots at Armenian positions in a day
On the night of August 3-4, Azerbaijan repeatedly violated the ceasefire on the Armenian-Azerbaijani border and on the Line of Contact between the armed forces of Karabakh and Azerbaijan.
“The enemy mainly used firearms, including large caliber ones. According to latest information received from Armenian armed forces and Defense Army of the NKR, on August 3 and 4, Azerbaijan violated the ceasefire 859 times, including 830 violations at the Karabakh section. 11,495 shots were fired from firearms of various calibers in the direction of Armenian posts,” Defense Ministry said in a statement.
The Armenian side returned the fire 29 times, including 12 times at the Karabakh section, according to the statement.