Սեյրան Օհանյան. Լայնամասշտաբ պատերազմի հենք այսօր չկա (Տեսանյութ)
ՀՀ Պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն այսօր Ազգային Ժողովում հանդիպել է խմակցությունների ղեկավարների հետ և ներկայացրել սահմանային իրավիճակը: Այս մասին տեղեկացնում է yerkirmedia.am-ը:
Դռնփակ հանդիպումից հետո Սեյրան Օհանյանն ԱԺ-ում պատասխանել է լրագրողների հարցերին, մեկնաբանել սահմանային իրավիճակը.
«Դրությունն առաջնագծում լարված է: Ցանկացած ժամանակ մեր հարևաններն, անկասկած, կարող են կազմակերպել սադրանքներ, որը կարող է վերաճել պատերազմի, բայց այս պահին մենք՝ հանրապետության նախագահը, ռազմաքաղաքական ղեկավարությունն, ամեն բան անում ենք, որպեսզի այն հանդարտեցվի: Այս օրերի վերլուծությունը ցույց է տալիս, որ գլոբալ առումով լայնամասշտաբ պատերազմի հենք այսօր չկա»,- ասել է Սեյրան Օհանյանը:
Պաշտպանության նախարարը ևս մեկ անգամ ընդգծել է, որ ստեղծված իրավիճակի, ինչպես նաև երկու կողմերի զոհերի համար պատասխանատու է Ադրբեջանը:

Seyran Ohanyan: There are still no grounds for large-scale hostilities
The situation on the Line of Contact of the Armenian and Azerbaijani armed forces remains tense, Armenian Defense Minister Seyran Ohanyan was quoted as saying by yerkirmedia.am.
“The situation on the frontline is tense. No doubt, our neighbors (Azerbaijan) may organize a provocation at any moment that may develop into a war,” Ohanyan told reporters following a meeting with representatives of the Armenian parliamentary factions.
“Today we, the Armenian president, the military and political leadership do everything to reduce the level of tension. Analysis in recent days shows that in a global sense, there are still no grounds for large-scale military operations,” Armenian defense minister said.
He stressed that all responsibility for the situation and the casualties of both sides lies on Azerbaijani leadership.