Սեյրան Օհանյան. Լայնամասշտաբ պատերազմի հենք այսօր չկա (Տեսանյութ)
ՀՀ Պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն այսօր Ազգային Ժողովում հանդիպել է խմակցությունների ղեկավարների հետ և ներկայացրել սահմանային իրավիճակը: Այս մասին տեղեկացնում է yerkirmedia.am-ը:
Դռնփակ հանդիպումից հետո Սեյրան Օհանյանն ԱԺ-ում պատասխանել է լրագրողների հարցերին, մեկնաբանել սահմանային իրավիճակը.
«Դրությունն առաջնագծում լարված է: Ցանկացած ժամանակ մեր հարևաններն, անկասկած, կարող են կազմակերպել սադրանքներ, որը կարող է վերաճել պատերազմի, բայց այս պահին մենք՝ հանրապետության նախագահը, ռազմաքաղաքական ղեկավարությունն, ամեն բան անում ենք, որպեսզի այն հանդարտեցվի: Այս օրերի վերլուծությունը ցույց է տալիս, որ գլոբալ առումով լայնամասշտաբ պատերազմի հենք այսօր չկա»,- ասել է Սեյրան Օհանյանը:
Պաշտպանության նախարարը ևս մեկ անգամ ընդգծել է, որ ստեղծված իրավիճակի, ինչպես նաև երկու կողմերի զոհերի համար պատասխանատու է Ադրբեջանը:

Сейран Оганян: Основ для широкомасштабных военных действий пока нет
Ситуация на линии соприкосновения армянских и азербайджанских сил остается напряженной, заявил министр обороны Армении Сейран Оганян. Об этом сообщает yerkirmedia.am.
«Ситуация на передовой линии напряженная. Несомненно, наши соседи (Азербайджан - ИФ) в любой момент могут организовать провокацию, что может перерасти в войну», - сказал С.Оганян журналистам по итогам встречи с представителями фракций парламента Армении.
«Но сегодня мы, президент Армении, военно-политическое руководство, делаем все, чтобы снизить уровень напряженности. Анализ последних дней показывает, что в глобальном смысле сегодня пока нет основ для широкомасштабных действий», - заявил министр обороны Армении.
С.Оганян подчеркнул, что вся ответственность за сложившуюся ситуацию, а также жертвы с двух сторон лежит на руководстве Азербайджана.