ՊՆ. Այս գիշեր հրադադարը խախտվել է 45 անգամ. Մեր կողմից տուժածներ չկան
Անցած գիշեր և այսօր առավոտյան ադրբեջանական կողմը կրկին խախտել է հրադադարի պահմանման ռեժիմը հայ-ադրբեջանական պետական սահմանագոտու տարբեր հատվածներում` կիրառելով հրաձգային, այդ թվում` խոշոր տրամաչափի զինատեսակներ: Այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
Ստացված օպերատիվ տվյալների համաձայն` օգոստոսի 4-5-ն ընկած ժամանակահատվածում հայ-ադրբեջանական պետական սահմանագոտում հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է 45 անգամ: Տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 600 կրակոց:
Հայկական կողմից պատասխան կրակ է բացվել 11 անգամ: Հակառակորդի ուղղությամբ արձակվել է 211 կրակոց:
ՀՀ զինված ուժերը վստահորեն վերահսկում են սահմանային իրավիճակը շփման գծի ամբողջ երկայնքով, խստորեն հետևում են հրադադարի ռեժիմի պահպանմանը և իրավիճակին համարժեք գործողությունների են դիմում միայն հակառակորդի կողմից արձանագրվող նպատակային խախտումների դեպքում:

Azerbaijan violates ceasefire 45 times on border with Armenia
According to the press service of Armenian Defense Ministry, guns of various calibers were used at different sections of the Armenian-Azerbaijani state border.
“Large caliber guns were also used. According to latest information, Azerbaijani troops fired over 600 shots at Armenian positions on August 4-5. The Armenian side returned the fire 11 times, with 211 shots being fired,” Defense Ministry said.
The Armenian side suffered no casualties.
“Armenian troops observe the ceasefire and resort to retaliatory measures only in case of the enemy’s aimed fire,” Armenian Defense Ministry said.