ՊՆ. Այս գիշեր հրադադարը խախտվել է 45 անգամ. Մեր կողմից տուժածներ չկան
Անցած գիշեր և այսօր առավոտյան ադրբեջանական կողմը կրկին խախտել է հրադադարի պահմանման ռեժիմը հայ-ադրբեջանական պետական սահմանագոտու տարբեր հատվածներում` կիրառելով հրաձգային, այդ թվում` խոշոր տրամաչափի զինատեսակներ: Այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
Ստացված օպերատիվ տվյալների համաձայն` օգոստոսի 4-5-ն ընկած ժամանակահատվածում հայ-ադրբեջանական պետական սահմանագոտում հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է 45 անգամ: Տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 600 կրակոց:
Հայկական կողմից պատասխան կրակ է բացվել 11 անգամ: Հակառակորդի ուղղությամբ արձակվել է 211 կրակոց:
ՀՀ զինված ուժերը վստահորեն վերահսկում են սահմանային իրավիճակը շփման գծի ամբողջ երկայնքով, խստորեն հետևում են հրադադարի ռեժիմի պահպանմանը և իրավիճակին համարժեք գործողությունների են դիմում միայն հակառակորդի կողմից արձանագրվող նպատակային խախտումների դեպքում:

Азербайджан на границе с Арменией нарушил режим перемирия 45 раз
Как сообщили в пресс-службе министерства обороны Армении, в направлении различных участков армяно-азербайджанской государственной границы было применено разнокалиберное оружие.
«Стрельба велась также с крупнокалиберного оружия. Согласно полученным оперативным данным, 4-5 августа ВС Азербайджана произвели в направлении армянских позиций более 600 выстрелов. С армянской стороны ответный огонь был открыт 11 раз, произведено 211 выстрелов», - сообщили в министерстве обороны.
«ВС Армении строго соблюдают режим перемирия, и прибегают к ответным мерам исключительно в случае прицельного огня со стороны противника», - заявил в Минобороны Армении.