ԱԺ խմբակցությունները սահմանի իրավիճակի մասին համատեղ հայտարարություն կանեն
Ազգային ժողովի 6 խմբակցություններն այսօր հանդես կգան սահմանային իրավիճակի վերաբերյալ համատեղ հայտարարությամբ: Այս տեղեկությունն Aysor.am-ի հետ զրույցում հաստատեց «Ժառանգություն» խմբակցության պատգամավոր Թևան Պողոսյանը.
«Այս պահին 6 խմբակցությունների ղեկավարներն աշխատում են հայտարարության տեքստի վրա: Հավանաբար երեկոյան այն պատրաստ կլինի»,- ասաց Թևան Պողոսյանը:
Հիշեցնենք, որ նախօրեին ԱԺ էր այցելել Պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը և պատգամավորներին ներկայացրել սահմանային իրավիճակը: Հանդիպման ընթացքում համաձայնություն էր ձեռք բերվել պատգամավորների՝ մարտական դիրքեր այցելելու վերաբերյալ:
Դռնփակ ձևաչափով անցած հանդիպումից հետո խմբակցությունների ներկայացուցիչներն Aysor.am-ի հետ զրույցում նշել էին, որ գլխավորապես քննարկվել է այս իրավիճակում խմբակցությունների միասնական լինելու հարցը:

The six factions of Armenia’s National Assembly will issue a joint statement today concerning the situation on the border with Azerbaijan, Aysor.am was informed by parliamentary deputy of Heritage faction Tevan Poghosyan.
“The six factions’ heads are now working on the text of that statement. It is expected to be ready by the evening,” he said.
As was reported earlier, Armenian Defense Minister Seyran Ohanyan met with representatives of the parliamentary factions yesterday, informing them about the border situation. An agreement was reached that NA deputies will visit frontline positions.