ԱԺ խմբակցությունները սահմանի իրավիճակի մասին համատեղ հայտարարություն կանեն
Ազգային ժողովի 6 խմբակցություններն այսօր հանդես կգան սահմանային իրավիճակի վերաբերյալ համատեղ հայտարարությամբ: Այս տեղեկությունն Aysor.am-ի հետ զրույցում հաստատեց «Ժառանգություն» խմբակցության պատգամավոր Թևան Պողոսյանը.
«Այս պահին 6 խմբակցությունների ղեկավարներն աշխատում են հայտարարության տեքստի վրա: Հավանաբար երեկոյան այն պատրաստ կլինի»,- ասաց Թևան Պողոսյանը:
Հիշեցնենք, որ նախօրեին ԱԺ էր այցելել Պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը և պատգամավորներին ներկայացրել սահմանային իրավիճակը: Հանդիպման ընթացքում համաձայնություն էր ձեռք բերվել պատգամավորների՝ մարտական դիրքեր այցելելու վերաբերյալ:
Դռնփակ ձևաչափով անցած հանդիպումից հետո խմբակցությունների ներկայացուցիչներն Aysor.am-ի հետ զրույցում նշել էին, որ գլխավորապես քննարկվել է այս իրավիճակում խմբակցությունների միասնական լինելու հարցը:

Парламент выступит с заявлением по ситуации на границе
Шесть фракций Национального Собрания Армении сегодня выступят с совместным заявлением относительно ситуации на границе с Азербайджаном, сообщил Aysor.am депутат парламента, член фракции «Наследие» Теван Погосян.
«Сейчас руководители шести фракций работают над текстом заявления. Вероятно, вечером он будет готов», - отметил Т.Погосян.
Напомним, что вчера с представителями парламентских фракций встретился министр обороны Армении Сейран Оганян, представив ситуацию в приграничной зоне. Была также достигнута договоренность о посещении депутатами боевых позиций.