Նախագահը մեկնում է Սոչի. Սարգսյան-Պուտին հանդիպումը` օգոստոսի 9-ին
Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանը օգոստոսի 8-ին աշխատանքային այցով կմեկնի Ռուսաստանի Դաշնություն, քաղաք Սոչի: Օգոստոսի 9-ին կկայանա Հայաստանի Հանրապետության Նախագահի հանդիպումը Ռուսաստանի Դաշնության Նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ: Այս մասին հայտնում են երկրի ղեկավարի մամուլի գրասենյակից:
Հայկական կողմը պատրաստակամություն է հայտնել այցի շրջանակում անցկացնել նաև եռակողմ հանդիպում` Ռուսաստանի Դաշնության և Ադրբեջանական Հանրապետության նախագահների հետ` քննարկելու համար ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորման խնդիրները, ինչպես նաև վերջին օրերին Ադրբեջանի կողմից հրահրած լարման արդյունքում ստեղծված իրավիճակը: Համոզված լինելով, որ ղարաբաղյան հակամարտության արդար և խաղաղ կարգավորումն այլընտրանք չունի` հայկական կողմը մշտապես կողմ է արտահայտվել բարձր մակարդակի հանդիպումների անցկացմանը:

В Сочи запланирована трехсторонняя встреча глав Армении, РФ и Азербайджана
Президент Армении Серж Саргсян 8 августа с рабочим визитом посетит Сочи, где 9 августа состоится встреча с президентом России Владимиром Путиным.
Как сообщили в пресс-службе президента Армении, армянская сторона выразила готовность провести в рамках визита также трехстороннюю встречу с президентами России и Азербайджана по обсуждению вопросов мирного урегулирования карабахской проблемы, а также создавшейся в результате развязанного Азербайджаном напряжения ситуации.
«Оставаясь уверенными, что мирное и справедливое урегулирование карабахского конфликта не имеет альтернативы, армянская сторона всегда выступала за проведение встреч на высшем уровне», - отметили в пресс-службе президента Армении.