Նախագահը մեկնում է Սոչի. Սարգսյան-Պուտին հանդիպումը` օգոստոսի 9-ին
Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանը օգոստոսի 8-ին աշխատանքային այցով կմեկնի Ռուսաստանի Դաշնություն, քաղաք Սոչի: Օգոստոսի 9-ին կկայանա Հայաստանի Հանրապետության Նախագահի հանդիպումը Ռուսաստանի Դաշնության Նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ: Այս մասին հայտնում են երկրի ղեկավարի մամուլի գրասենյակից:
Հայկական կողմը պատրաստակամություն է հայտնել այցի շրջանակում անցկացնել նաև եռակողմ հանդիպում` Ռուսաստանի Դաշնության և Ադրբեջանական Հանրապետության նախագահների հետ` քննարկելու համար ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորման խնդիրները, ինչպես նաև վերջին օրերին Ադրբեջանի կողմից հրահրած լարման արդյունքում ստեղծված իրավիճակը: Համոզված լինելով, որ ղարաբաղյան հակամարտության արդար և խաղաղ կարգավորումն այլընտրանք չունի` հայկական կողմը մշտապես կողմ է արտահայտվել բարձր մակարդակի հանդիպումների անցկացմանը:

Meeting of Presidents of Armenia, Azerbaijan and Russia planned in Sochi
Armenian President Serzh Sargsyan will pay a working visit to Sochi on August 8 where a meeting with Russian President Vladimir Putin will take place on August 9, the press service of Armenian president reported.
The Armenian side expressed a willingness to hold also a trilateral meeting with Presidents of Russia and Azerbaijan during the visit to discuss issues related to a peaceful resolution to the Karabakh problem as well as the current situation that formed due to the recent escalation of tension by Azerbaijan.
“Being sure that there is no alternative to a peaceful and fair resolution to the Karabakh conflict, the Armenian side has always been in favor of holding meetings at the highest level,” the presidential press service said.