Այս գիշեր հրադադարի ռեժիմը խախտվել է 20 անգամ
Անցած գիշեր և այսօր առավոտյան ադրբեջանական կողմը կրկին խախտել է հրադադարի պահմանման ռեժիմը հայ-ադրբեջանական պետական սահմանագոտու տարբեր հատվածներում` կիրառելով հրաձգային, այդ թվում` խոշոր տրամաչափի զինատեսակներ: Այս մասին հայտնում են պաշտպանության նախարարությունից:
Ստացված օպերատիվ տվյալների համաձայն` օգոստոսի 8-9-ն ընկած ժամանակահատվածում հայ-ադրբեջանական պետական սահմանագոտում հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է 20 անգամ: Տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1400 կրակոց:
Հայկական կողմից պատասխան կրակ է բացվել 11 անգամ: Հակառակորդի ուղղությամբ արձակվել է 86 կրակոց:
ՀՀ զինված ուժերը շարունակում են վստահորեն վերահսկել սահմանային իրավիճակը շփման գծի ամբողջ երկայնքով, խստորեն հետևում են հրադադարի ռեժիմի պահպանմանը և իրավիճակին համարժեք գործողությունների են դիմում միայն հակառակորդի կողմից արձանագրվող նպատակային խախտումների դեպքում:

МО Армении: Азербайджан за день нарушил режим перемирия 20 раз
Вооруженные силы Азербайджана 8 августа и утром 9 августа нарушили режим прекращения огня на различных участках государственной границы с Арменией 20 раз.
Как сообщили в пресс-службе министерства обороны Армении, из стрелкового оружия различного калибра в направлении армянских позиций произведено более 1400 выстрелов.
«Ответный огонь был открыт 11 раз, произведено 86 выстрелов. С армянской стороны пострадавших нет. Армянская сторона открывает ответный огонь лишь в случае прицельного огня со стороны Азербайджана», - сообщили в Минобороны.