ՀՀ ԱԳՆ. Կարեն Պետրոսյանի հետ ադրբեջանցիները վարվել են ահաբեկիչների ոճով
Ցնցված ենք Բաքվում Տավուշի մարզի բնակիչ Կարեն Պետրոսյանի սպանությամբ և մեր ցավակցություններն ենք հայտնում նրա հարազատներին և մերձավորներին։ Այս մասին պատասխանելով «Ազատություն» ռադիոկայանի հարցին ասել է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի քարտուղար Տիգրան Բալայանը:
«Երիտասարդ գյուղացուն իբրև դիվերսանտ ներկայացնելը, զանազան ստորացումների ենթարկելը, որոնք հակասում են թե՛ միջազգային իրավունքի բոլոր սկզբունքներին, թե՛ տարրական բարոյականությանը, զարհուրելի է և՛ իր էությամբ, և՛ ցինիզմի այն աստիճանով, որով դա մատուցվեց հանրությանը:
Նման բարբարոսական ոճը բնորոշ է հայտնի ահաբեկիչներին, որոնք սկզբում պատանդին տեսախցիկի առջև նվաստացնում են, հետո՝ սպանում: Ադրբեջանը օրեցօր ավելի է հակադրվում միջազգային հանրությանը՝ շարունակելով ոտնահարել համամարդկային արժեքները»։

МИД: Варварский стиль Азербайджана характерен известным террористам
«Мы потрясены убийством жителя Тавушского региона Карена Петросяна в Баку и выражаем наши соболезнования его близким и родным», - заявил пресс-секретарь МИД Армении Тигран Балаян.
«Представлять молодого сельчанина диверсантом, подвергать его различным унижениям противоречит как всем принципам международного права, так и элементарной морали, возмутительно и по своей сути, и степени цинизма, с которой это было представлено общественности», - сказал Т.Балаян, отвечая на вопрос радиостанции «Свобода».
«Подобный варварский стиль характерен известным террористам, которые сперва унижают заложника перед камерами, а затем - убивают. Азербайджан со дня на день все более противопоставляет себя международному сообществу, продолжая попирать общечеловеческие ценности».